Vyšetrovateľ NAKA obvinil advokáta Boľoša, s ktorým si mal Kočner písať

24.09.2020 11:05 Noviny.sk Slovensko

Vyšetrovateľ NAKA obvinil advokáta Boľoša, s ktorým si mal Kočner písať

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil advokáta Matúša Boľoša z Kočnerovej Threemy. Boľoš si údajne s neprávoplatne odsúdeným Marianom Kočnerom v kauze miliónových zmeniek, vymenil desiatky správ. Rozoberať mali niekoľko svojich pochybných biznisov.

Informáciu, že Boľoš čelí trestnému stíhaniu pre Aktuality.sk  potvrdil hovorca policajného prezídia Michal Slivka. "Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry vzniesol osobe obvinenie v marci tohto roka, a to za obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Vzhľadom na stále prebiehajúce vyšetrovanie a z dôvodu, aby nedošlo k prípadnému zmareniu alebo sťaženiu objasňovania a vyšetrenia veci, sa k nej a ani k jej skutkovým okolnostiam bližšie vyjadrovať nebudeme."

Advokát Matúš Boľoš by mal byť obvinený v prípade konkurzu banskobystrickej developerskej spoločnosti, ktorá stavala aj obchodné centrum Europa. Stíhaný mal byť v tomto prípade ako správca konkurznej podstaty. Podľa webu Aktuality.sk mu vyšetrovateľ kladie za vinu, že uzavrel nevýhodnú zmluvu o predaji akcií. Akcie v hodnote viac ako šesť miliónov eur mal predať za 1,4 milióna eur.

Advokát Boľoš mal figurovať aj v kauze zmenky, kedy mu Kočner písal, aj počas pojednávaní v civilnom spore. Matúš Boľoš mal následne tieto odkazy posielať právnikovi Milošovi Novákovi, ktorý zastupoval Pavla Ruska. Kočner pritom na jednej strane žaloval Ruska a na druhej inštruoval jeho právnika cez svojho. 

Zdroj: noviny.sk/aktuality.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PRESTRETÉ
05:10 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:20 Panelák IX.
05:40 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:30 POLICAJTI V AKCII
07:55 POLICAJTI V AKCII
05:00 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
06:30 12 darů do života
08:35 Příšerky pod hladinou
10:15 Red Dog - psí legenda