Proces v prípade vraždy exprimátora Basternáka: Andruskó opäť vypovedal, obžalovaní sa konfrontovali

Proces v prípade vraždy exprimátora Basternáka: Andruskó opäť vypovedal, obžalovaní sa konfrontovali

BANSKÁ BYSTRICA / Na Špecializovanom trestnom súde pokračoval proces v prípade úkladnej vraždy hurbanovského primátora. Hoci na predchádzajúce pojednávania nechodila, v utorok eskorta doviezla aj obžalovanú Alenu Zsuzsovú. Po druhýkrát v tomto procese vypovedal Zoltán Andruskó, súd totiž nariadil priamu konfrontáciu.

Na Špecializovaný trestný súd priviezli Zoltána Andruskóa, opäť vypovedal v prípade vraždy exprimátora Hurbanova. Hoci už Andruskó v prípade vraždy Lászlóa Basternáka vypovedal ešte v apríli, teraz ho do Banskej Bystrice priviedli opäť. "Súd pokračoval v dokazovaní, vykonal konfrontáciu medzi svedkom a dvoma obžalovanými," vyjadrila sa hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjaková. 

"Súd nariadil konfrontáciu z dôvodu, že akceptoval návrh obhajoby v tomto trestnom konaní vzhľadom na to, že boli tu významné rozpory vo výpovedi svedka a dvoch obžalovaných," vysvetlil prokurátor ÚŠP.  Sudca im kázal dať si dole rúška, aby videl ako sa počas konfrontácie tvária, pozorovaním a z mimiky, aby vedel určiť či klamú alebo hovoria pravdu. "Súd postavil tieto osoby tvárou tvár, aby navzájom zopakovali svoje tvrdenia, a tým sa pokúsili zistiť, pozorovať mimiky týchto osôb, či jedna z osôb klame, hovorí pravdu," ozrejmil prokurátor.

Andruskó tvrdí, že pred ním hovoril Roman Ostružlík a Alena Zsuzsová o vražde hurbanovského primátora Lászlóa Basternáka, počas jedného zo stretnutí v aute, spomínať mali aj nástražný výbušný systém. Ostružlík si mal podľa obžaloby objednať jeho likvidáciu, bol to jeho protikandidát v primátorských voľbách. On aj Zsuzsová to popierajú, pred Andruskóm nikdy o vražde nehovorili.

​"Po mesačnej známosti si nedokážem predstaviť, že začnete rozprávať o príprave vraždy niekomu inému. Ale je to výpoveď pána Andruskóa," vyjadril sa obhajca Štefan Neszméry.

Zsuzovej obhajca ale navrhuje v procese vypočuť aj ďalších svedkov, a to Mariána Kočnera či bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. "Pán Andruskó tvrdí vo svojich výpovediach, ktoré odzneli tu aj na predchádzajúcej výpovedi, že v roku 2012, kedy sa stala vražda, pán Kočner vybavil pani Zsuzsovej cez pána vtedajšieho generálneho prokurátora, aby nebola stíhaná. Čiže ja som navrhol vypočuť týchto dvoch svedkov," dodal Neszméry.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

11:20 Dr. Dokonalý
12:15 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
14:30 Vražedné čísla
11:45 Áno, šéfe USA III.
12:40 NOVÁ ZÁHRADA
13:55 DEDIČSTVO
12:00 Vražedné Miami II.
13:00 Presne takto o rok
14:00 Dr. House I.
12:00 Maxipes Fík
12:10 Dážďovečky
12:15 Medzi nami zvieratkami
10:40 Footloose: Tanec zakázán
12:45 Příšerky pod hladinou
14:30 Továrna na sny