Richard Lintner končí na čele Tipsport Ligy. Toto je nový dočasný šéf

Richard Lintner končí na čele Tipsport Ligy. Toto je nový dočasný šéf

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Richard Lintner už nie je šéfom spoločnosti Pro-Hokeja, ktorá sa ako člen Ligovej rady SZĽH podieľa na riadení najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. Organizáciu dočasne povedie Imre Valášek z HC Nové Zámky.

"Na dnešnom stretnutí dozornej rady sme rozhodli o odvolaní riaditeľa Richarda Lintnera. Predchádzali tomu záležitosti, ktoré sme ako členovia dozornej rady od neho vyžadovali a nedostali sme ich v súlade s našimi požiadavkami. Riadne valné zhromaždenie Pro-Hokeja je zvolané na 21. júla, dovtedy bude riadiť Pro-Hokej Imre Valášek," uviedol člen dozornej rady Pro-Hokeja Roman Porubský.

Rozhodnutie štvorice členov dozornej rady Jozefa Mitochu, Milana Čankyho, Róberta Ľuptáka a Porubského v neprospech Lintera bolo jednohlasné. "V utorok pôjdeme za Richardom Lintnerom, aby sme prebrali nejaké veci. Ale hlavný dôvod odvolania je, že kluby nemajú s Pro-Hokejom uzavreté práva na reklamu. Richard to mal na starosti a upozorňovali sme ho na to," vysvetlil Čanky.

Ohľadom Lintnerovho odvolania z pozície šéfa Pro-Hokeja diskutovali kluby už dlhšie. "Kluby sa na tom dohodli už na minulom zasadnutí. Boli sme nespokojní aj v iných veciach. Možno sme ťažšie komunikovali a možno treba skúsiť niečo nové. Kluby s tým boli stotožnené. Richard nejaké veci nechcel počuť a akceptovať, ale pre hokej urobil veľa práce," skonštatoval Ľupták. "My sa s ním chceme rozísť v dobrom, ale chceme viac napredovať. Budeme hľadať nového riaditeľa, po ťažkej situácii po pandémii koronavírusu to nemáme jednoduché," dodal Ľupták. Návrh na nového riaditeľa budú dávať jednotlivé kluby.


Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

16:50 NA CHALUPE
17:50 NOVÉ BÝVANIE
19:00 Krimi
16:20 PRAVÁ TVÁR
17:25 Lovci dinosaurov
19:40 Hoď svišťom
16:50 Áno, šéfe USA VI.
17:50 Keby bolo keby 2
18:55 Keby bolo keby 2
17:00 Ovečka Shaun I.
17:05 Maxipes Fík
17:20 Máša a medveď III.
16:45 Dobrodružství Hucka Finna
18:40 Osudová láska
20:15 Kolonie