Takmer všetci klienti DSS v Martine boli infikovaní. Výsledky posledných testov sú konečne dôvodom na radosť

Takmer všetci klienti DSS v Martine boli infikovaní. Výsledky posledných testov sú konečne dôvodom na radosť

MARTIN / Dobrá správa prišla v pondelok predpoludním zo súkromného centra pre seniorov v Martine, kde v polovici apríla prepukla nákaza. Takmer všetci klienti boli infikovaní, štyria zomreli a infikovaných bolo aj 11 zamestnancov. Výsledky posledných testov sú konečne dôvodom na radosť.

"Dnes už môžeme povedať, že všetkých zamestnancov máme negatívnych a môžu konečne navštevovať svoje rodiny," potvrdil túto radostnú novinu prednosta MsÚ Marcel Maťovčík. 

Zamestnanci už nemusia prespávať v internáte a domov k najbližším už môže ísť aj riaditeľka. "Tie pocity, to sa nedá ani opísať, tie výsledky sú úžasné, máme celý negatívny personál a už iba u troch klientov bude treba zopakovať test," povedala riaditeľka Domu Sv. Martina Eva Hromková. 

Traja klienti, ktorí majú ešte stále pozitívne testy na Covid-19, sú v jednej izbe. V zariadení naďalej platia prísne hygienické pravidlá. "Ku týmto klientom pristupujeme tak ako na začiatku," uviedla Eva Hromková. 

K seniorom do izby chodia v ochranných oblekoch, na rukách majú rukavice, na tvári respirátory, okuliare aj ochranné štíty.

Po 33 dňoch v karanténe si riaditeľka zariadenia konečne mohla vyzliecť ochranný overal. "Ja tým, že teraz fyzicky nerobím s tými klientmi, tak dnes som si dovolila bez toho," dodala. 

Cez víkend klientov opäť otestujú, všetci veria, že tentokrát už budú všetky výsledky negatívne.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

11:00 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
10:50 DVOJIČKY
11:50 Áno, šéfe USA III.
12:45 NA CHALUPE
11:10 Nákupné maniačky
12:15 UHÁDNI MÔJ VEK
13:10 Vtierka Sam
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Kúzlovanie
12:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
10:40 Americká Miss India
12:25 Z ulice na green
14:15 Skoro dospělá