Návrat na Slovensko stál mladíka pre koronavírus takmer život. Opísal nám svoju cestu domov

Návrat na Slovensko stál mladíka pre koronavírus takmer život. Opísal nám svoju cestu domov

SLOVENSKO / Návrat na Slovensko pre šíriaci sa nový koronavírus ho takmer stál život. Miroslav viac ako 16 hodín čakal v zime a studenom vetre, kým ho prevezú do karantény v Gabčíkove. Mladík je už v rodnom meste. Po pár dňoch ho z Gabčíkova pustili do domácej karantény. Jeho test na COVID 19 bol negatívny. S Mirom sme sa dnes opäť spojili.

Pre šíriaci sa nový koronavírus sa musel vrátiť z Nemecka, kde pracoval, späť na Slovensko. Cesta domov sa ale zmenila na peklo. Miro pre pozitívnu cestovateľskú anamnézu chcel ísť dobrovoľne do karantény v Gabčíkove, aby neohrozil svoju rodinu.

V Rakúskom Kittsse vystúpil z vlaku. Pešo prešiel až na naše hranice, no nakoniec musel pokračovať ďalej. S piatimi kuframi a batohom na chrbte sa z hraníc dostal cez polia až k diaľničnému odpočívadlu pri Jarovciach. Tam ho našli odpadnutého v tráve zamestnanci pumpy. Tí sa oňho starali až do príchodu záchranárov.

Po 16-tich hodinách strávených v katastrofálnych podmienkach po Miroslava prišli a zaviezli ho do Gabčíkova. "Nosia nám tu trikrát za deň jedlo. Raňajky obed večera, takým štýlom, že zaklopú na dvere, my si to zoberieme a potom im to zas necháme pred dverami v čiernom vreci. Akurát mám parádnu svalovicu z ťahania kufrov. Teraz je dôležité to, aby sme prečkali karanténu a dozvedeli sme sa, ako na tom vôbec sme, či môžme ísť domov za svojimi rodinami," uviedol Miroslav. 

​Mirovi v Gabčíkove neskôr spravili test na COVID 19, ktorý bol našťastie negatívny. Aktuálne je mladík už vo svojom rodnom meste v domáckej karanténe.

Aké ste mali pocity, keď vám oznámili, že ste negatívny?

"Tie pocity boli super, mne sa uľavilo, pretože nemusel som tam byť celé dva týždne. A mohol som isť do svojho rodného kraju a mať na blízku svoju rodinu, ktorá mi pomáha a nosí mi jedlo a nákupy."

Ako to v Gabčíkove vyzerá, dalo sa to tam zvládnuť?

"V tom Gabčíkove to vôbec nie je také hrozné, dá sa to tam v pohode vydržať. Ja som rád aj týmto ľuďom a som povďačný, ako sa k nám správali."

Ako ste išli domov?

"Zabezpečili nám hasičský autobus, kde sme išli siedmi. Zdravotne som na tom v pohode, poctivo dodržujem karanténu a teším sa, keď to už skončí celé."

Celý rozhovor si môžete pozrieť tu:  

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
09:35 Súdna sieň
06:20 POLICAJTI V AKCII
07:30 Panelák VII.
08:40 Simpsonovci XXIII.
06:20 Prvé oddelenie II.
06:40 Dovidenia, stará mama! II.
07:30 POLICAJTI V AKCII
06:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
06:40 Tashiho svet
06:55 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:40 Tajemství úspěchu
07:40 Psí poslání
09:35 Hluboká voda