Víkendové počasie: Studený front nemusí vždy priniesť ochladenie

Víkendové počasie: Studený front nemusí vždy priniesť ochladenie

BRATISLAVA / Piatok bol na našom území úplne pod vplyvom tlakovej výše a prúdenia veľmi teplého vzduchu od západu k nám. Nížiny zostali zväčša v nízkej oblačnosti a sem-tam aj mrholilo a namŕzalo, na horách bolo slnečno a teplo. Napríklad Štrbské Pleso malo už dopoludnia teplotu 8°C. V sobotu ale príde zmena.
Cez naše územie začne postupovať studený front. Ten prinesie aj zrážky a je zaujímavé, že hoci sa front volá studený, prinesie k nám tento raz oteplenie. Prechod frontu totiž premieša vzduchové hmoty a tak sa teplý vzduch dostane k nížinám.
Postupne sa v sobotu objavia zrážky, najskôr sneh, potom dážď so snehom, postupne sa v západnej časti krajiny objaví dážď. Zrážky budú častejšie v západnej polovici krajiny, na východe iba ojedinele, najmä pod Tatrami a na Spiši. "Denná teplota bude rozdielna na severe a východe, kde bude teplomer ukazovať od -2 do 3°C, ale na západe bude od 3 do 8°C. Vietor od juhozápadu do 25 km/h. Na horách pozor!  V priebehu dňa tam bude viať búrlivý vietor až víchrica," vraví meteorologička Najlepšieho počasia Miriam Jarošová. 

V nedeľu síce zostane oblačná obloha, ale zrážky sa budú vyskytovať najmä na severe. Denná teplota od 0 do 5, na západe a juhu stredného Slovenska bude od 5 do 10°C. 
Ani začiatok budúceho týždňa neprinesie chlad. Zima sa po malej ochutnávke stiahla a uvidíme, kedy sa vráti , aj so snežením v nížinách a aj so silnými mrazmi.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

16:30 Dr. Dokonalý
17:30 NOVINY
18:00 PROSTŘENO
16:50 Simpsonovci V.
17:20 Najlepšie svetové videá V.
18:25 Áno, šéfe! USA IV.
16:45 Presne takto o rok II. PRMIÉRA
17:50 Súdna sieň
18:55 Súdna sieň
16:45 Okido I.
17:00 Rapotáčik 2
17:05 Medzi nami zvieratkami
15:35 Valerian a město tisíce planet
18:05 Rezistence
20:15 Kincsem