Spor neurochirurgov stále pokračuje. Odvolaný Šteňo odmieta začatie vojny

16.10.2019 19:50 Noviny.sk Slovensko

Spor neurochirurgov stále pokračuje. Odvolaný Šteňo odmieta začatie vojny

BRATISLAVA / Spor neurochirurgov, ktorý sa odkryl medializáciou prípadu 15-ročného chlapca s nádorom v mozgu, stále pokračuje. V utorok Národný ústav detských chorôb hovoril o vojne proti ich detskému neurocentru. O deň neskôr reagoval profesor Juraj Šteňo na odvolanie.

V stredu reagoval profesor Juraj Šteňo, aj jeho syn, ktorého odvolali z postu prednostu neurochirurgickej kliniky na Kramároch. "Ja som dostal výpoveď bez udania dôvodu. Zrejme som niekomu svojou aktivitou stúpil na otlak," povedal Andrej Šteňo.  Brífing meškal, lebo vedenie Univerzitnej nemocnice zvolalo presne v čase avizovanej tlačovej konferencie poradu s personálom, čo nebola podľa profesora Šteňa náhoda.

Rezolútne poprel, že by inicioval vojnu a tvrdí, že bol do prípadu vtiahnutý, a musel reagovať. "Ja som nebol jednou zo strán sporu. Ja som bol len lekár, ktorý bol do toho vtiahnutý rodičmi. Ja som bol prinútený verejne to riešiť, lebo som chcel pomôcť utrápenej matke a chlapcovi. Alebo som mal držať hubu? Toto je kočnerovina v zdravotníctve," povedal Juraj Šteňo. Povedal aj, že ministerka Kalavská vraj jeho rady ako hlavného odborníka pre neurochirurgiu ignorovala. Pokiaľ ide o medializovaný prípad, odmietol neetické správanie, zdôvodnil postup a urobil by tak znova.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

12:10 INKOGNITO
13:10 VŠETKO ČO MÁM RÁD
14:35 Súdna sieň
12:20 NOVÁ ZÁHRADA
13:35 DEDIČSTVO
14:55 Profesionáli II.
12:25 Vražedné Miami
13:20 Doktori II.
14:20 Dr. House VIII.
12:35 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
12:45 Bob a Bobek králiky z klobúka
12:55 Knihy od Stonožky
11:05 Hříšný tanec
12:55 Mámy na nože
14:30 Podfukáři