Hromadná nehoda áut: Záchranári do nemocnice previezli dve malé deti

Hromadná nehoda áut: Záchranári do nemocnice previezli dve malé deti

HAŽÍN NAD CIROCHOU / Pri obci Hažín nad Cirochou sa zrazili tri autá. Medzi zranenými bolo aj trojročné dievčatko. Záchranári ho museli spolu s mamou a 5-mesačným bábätkom previezť do nemocnice. Cesta zostala neprejazdná.

Jedno auto dávalo prednosť, ďalšie dve doň narazili. Škody veľké neboli, no v starostlivosti lekárov skončili traja ľudia. Na miesto smerovali všetky záchranné zložky. Auto, do ktorého zozadu narazili, šoféroval starý otec. Viezol dve vnučky vo veku 3 roky a 5 mesiacov. "Záchranári na mieste ošetrili muža a ženu s ľahšími zraneniami. Ďalšia posádka mala v opatere maloleté dieťa, ktoré bolo v sprievode matky transportované do nemocnice v Snine za účelom ďalších vyšetrení,"  informovala hovorkyňa záchranárov Katarína Načiniaková. 

Presné okolnosti tejto nehody začali vyšetrovať policajti.  

Starostlivosť o malých pacientov 

Letné prázdniny patria medzi obdobia, kedy riziko detských úrazov narastá. Aj samotným záchranárom stúpa adrenalín, ak z tiesňovej linky dostanú informáciu, že v nebezpečenstve je malý pacient. Záchranári sa vždy snažia odpútať pozornosť dieťaťa od nepríjemných udalostí, ktoré nastali. Aj preto sú niektoré sanitky vybavené hračkami. 

"Nejaké také finty v rámci komunikácie s malým pacientom spočívajú hlavne v jemnejšom, ľudskejšom prístupe. Niektoré ambulancie sú vybavené aj detskými hračkami, tak sa ho snažíme zaujať, aby sme ho dokázali vyšetriť," povedala záchranárka Martina Vitková. Aj v sanitke je všetko prispôsobené tak, aby v nej mohli bezpečne prevážať aj tie najmenšie deti. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:55 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
05:10 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:00 NOVÁ ZÁHRADA
05:00 Prvé oddelenie II.
05:20 DEDIČSTVO
06:05 MacGyver
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:10 Sníček
05:20 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:15 Popelky
07:50 Vyškolena láskou
09:30 Arrietty ze světa půjčovníčků