Pár Orlov Kráľovských zmizol

Pár Orlov Kráľovských zmizol

NITRA / Zo stromu v dedine pri Nitre zmizol pár chránených Orlov Kráľovských. V hniezde zostalo vajíčko a preto je podozrenie, že ich niekto usmrtil. V poslednej dobe bolo v Nitrianskom kraji aj množstvo prípadov, keď sa vzácne dravce otrávili.

Na strome niekoľko týždňov hniezdil pár vzácnych orlov. Pre pár dňami však oba dravce zmizli a už sa tam neukázali. Podozrivé je to hlavne preto, že očakávali prírastok. Okolie a aj strom, v ktorom pár mladých orlov kráľovských hniezdili po prvý krát prehľadávali ochranári spolu s políciou.

Hniezdo najskôr pozorovali cez víkend pomocou dronov. Ochranár, ktorý sa istil lanom, neskôr vyliezol na 23-metrovú borovicu a to, že je tam aj vajíčko, sa potvrdilo. Práve teraz je obdobie liahnutia a pár dravcov by len tak z hniezda neodišiel. Ak by aj odišiel, určite nie ďaleko. V okolí piatich kilometrov ale po nich nenašli ani stopu. Chránené dravce sa mohli otráviť, ale jednou z alternatív podľa stôp je aj to, že po nich niekto strieľal. Prípad je v štádiu vyšetrovania. Vajíčko z miesta ochranári odniesli, teraz ho ešte preskúmajú a poputuje do múzea, keďže ide o chránený druh. 

Rodina si adoptovala medveďa. Pozrite si archívne video: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

20:35 Česko Slovensko má talent
22:10 Uhorčík
22:50 Kingsman: Zlatý kruh
20:30 Oktagon zápasenie
00:20 Najväčšie svetové talenty
02:10 Leto 2003
20:10 V znamení zbesilosti
22:10 Vraždy, ktoré šokovali XXIV.
23:05 Vraždy, ktoré šokovali XXIV.
20:45 Volám sa Caillou V.
21:10 Okido I.
21:25 Bob staviteľ XV. - XVIII.
20:15 S terčem na zádech
21:45 Svatební obřad
23:25 Záhada Hory mrtvých