Pár Orlov Kráľovských zmizol

Pár Orlov Kráľovských zmizol

NITRA / Zo stromu v dedine pri Nitre zmizol pár chránených Orlov Kráľovských. V hniezde zostalo vajíčko a preto je podozrenie, že ich niekto usmrtil. V poslednej dobe bolo v Nitrianskom kraji aj množstvo prípadov, keď sa vzácne dravce otrávili.

Na strome niekoľko týždňov hniezdil pár vzácnych orlov. Pre pár dňami však oba dravce zmizli a už sa tam neukázali. Podozrivé je to hlavne preto, že očakávali prírastok. Okolie a aj strom, v ktorom pár mladých orlov kráľovských hniezdili po prvý krát prehľadávali ochranári spolu s políciou.

Hniezdo najskôr pozorovali cez víkend pomocou dronov. Ochranár, ktorý sa istil lanom, neskôr vyliezol na 23-metrovú borovicu a to, že je tam aj vajíčko, sa potvrdilo. Práve teraz je obdobie liahnutia a pár dravcov by len tak z hniezda neodišiel. Ak by aj odišiel, určite nie ďaleko. V okolí piatich kilometrov ale po nich nenašli ani stopu. Chránené dravce sa mohli otráviť, ale jednou z alternatív podľa stôp je aj to, že po nich niekto strieľal. Prípad je v štádiu vyšetrovania. Vajíčko z miesta ochranári odniesli, teraz ho ešte preskúmajú a poputuje do múzea, keďže ide o chránený druh. 

Rodina si adoptovala medveďa. Pozrite si archívne video: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

17:30 NOVINY
18:00 PRESTRETÉ
19:00 Krimi
17:30 Kosti X.
18:25 Kosti X.
19:30 Profesionáli III.
16:50 Súdna sieň
17:55 Súdna sieň
19:00 Slnečno, sem-tam vraždy II.
17:25 Ovečka Shaun V.
17:35 Knihy od Stonožky
17:40 Najmenší slon na svete
16:15 Nádech pro lásku
18:20 Kolo zázraků
20:15 Rodinná loupež