VIDEO: Ani kanadská zima nezmrazila hokejové emócie slovenských fanúšikov

VIDEO: Ani kanadská zima nezmrazila hokejové emócie slovenských fanúšikov

STARÁ ĽUBOVŇA/NOVÉ ZÁMKY / Našim hokejistom fandili v Starej Ľubovni, aj v Montreale, ale nie v tom kanadskom. Jeden Montreal totiž máme aj na Slovensku. Čo mali obe miesta spoločné, tak to bola určite kanadská zima. Kým severania sa pred ňou ukryli do stanu, fanúšikovia na juhu Slovenska sledovali zápas na terase.

Vonku bola počas hokejového zápasu poriadna zima, ale našlo sa miesto, kde bolo až príliš horúco. "Dnes je veľmi zložitý zápas," povedal fanúšik zo Starej Ľubovne. Aby sa fanúšikovia cítili hokejovo, orgnaizátori sa im počas zápasov postarali aj o špeciálne jedlo. "Máme škavrkový puk, mäsový puk, bryndzový puk," vymenoval Norbert Frank, spoluorganizátor fanzóny.  Stará Ľubovňa si vytvoria svoju hokejovú fanzónu prvýkrát. "Je to pondelok a báli sme sa či niekto príde ale veril som že to bude dobre," povedal Jozef Krulčík, moderátor fanzóny. Najsmutnejšie boli posledné tri sekundy, fanúšikovia tipovali rôzne ale taký výsledok určite nečakali.

​Slovákom dnes napriek takmer kanadskej zime fandili aj v Montreale. Fanúšikovia v rovnomennom pohostinstve v Nových Zámkoch mali totiž jasno aj pri súboji s Kanadou. "To je naša krčma a hráme dobrý hokej zatiaľ, nech to takto pokračuje," povedal miestny fanúšik. Po druhom najväčšom meste Kanady ju pomenoval pred 30 rokmi dedo súčasného majiteľa – splnil si tak sen. "Veľmi sa túžil dostať do Montrealu, ozajstného, len sa mu to nikdy nepodarilo, tak si spravil, a v podstate každý deň do neho chodil," povedala majiteľka Silvia Andóová.

​Fanúšikovia si okrem grátis pivka po výhre môžu pri napínavých zápasoch, ako bol aj ten včerajší, kde padlo 12 gólov, aj keď jeden neuznali, vybrať, či budú fandiť vnútri, alebo na terase. Horúcu atmosféru posledné sekundy síce mierne schladili, v Montreale ale vládla spokojnosť. "Pre nás je to aj tak výhra po takomto výsledku, netreba byť sklamaný, tí chlapi urobili veľký výkon," dodal miestny fanúšik. ​

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:20 DIVOKÉ KONE
06:50 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:15 Rýchla rota Chipa a Dala
05:00 Panelák
05:30 Panelák
06:00 Profesionáli
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti III.
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:40 Zlatý holky
07:30 Pan Dokonalý
09:10 Nic nás nerozdělí