Pohreb ženy museli zopakovať. Rakva totiž vypadla pohrebákom z rúk a rozbila sa

Pohreb ženy museli zopakovať. Rakva totiž vypadla pohrebákom z rúk a rozbila sa

STROPKOV / V Stropkove museli 71-ročnú miestnu obyvateľku pochovať dvakrát. Pri vkladaní rakvy do hrobu sa zrejme pracovníkovi pohrebnej služby vyšmyklo lano z ruky. Rakva sa pri dopade rozbila a nebohá žena z nej vypadla. Pohrebná služba sa pozostalým ospravedlnila a urobila im nový pohreb o pár hodín neskôr. Všetko navyše, vrátane novej rakvy, pozostalým zaplatili.

Na stropkovský cintorín sa s nebohou ženou prišla rozlúčiť široká rodina. Celý obrad bol v poriadku. Skomplikovalo sa to, až keď telo v rakve chceli pracovníci pohrebnej služby uložiť do hrobu. "Celá rakva sa polámala," povedala vnučka nebohej Žaneta. Nebohá z rakvy vypadla.

Pohreb je sám o sebe smutnou udalosťou. No to, čo sa stalo na cintoríne v Stropkove nikto nečakal. Správca cintorína sa k tomu ale postavil profesionálne a ľudsky. "Ospravedlnili sme sa pozostalým, vykonali sme opätovný obrad, ešte raz bola pochovaná s celým obradom," povedal Dušan Lukáč, poverený riadením z Mestského podniku Stropkov. 

O pár hodín sa všetko zopakovalo na náklady pohrebnej služby, vrátane novej rakvy. Smútiaca rodina to pochopila a ospravedlnenie prijala. Mestský podnik v Stropkove robí ročne stovky pohrebov, nikdy sa im nič také nestalo. "Určite zlyhal ľudský faktor pri spúšťaní truhly došlo k nerovnováhe, možno jeden zo zamestnancov neuchopil správne," dodal Lukáč.

Obyčajná ľudská chyba, no aj vďaka prístupu mestského podniku sa všetko dalo do poriadku. Druhý pohreb bol so všetkým aj s kňazom o pár hodín neskôr.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:50 Krimi
06:20 Noviny TV JOJ
07:10 Rýchla rota Chipa a Dala
05:10 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela IV.
05:40 Súdna sieň
06:30 Súdna sieň
05:30 Hawaii 5.0 VIII.
06:10 Extrémna premena III.
06:55 Extrémna premena III.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
06:40 Ve stínu slávy
08:15 Náhradní plán
09:50 Prázdniny!