Noví podvodníci na trhu. Ľuďom hrozia odpojením od elektriny

03.03.2019 11:45 Noviny.sk Slovensko

Noví podvodníci na trhu. Ľuďom hrozia odpojením od elektriny

KOŠICE/BRATISLAVA / Na energetickom trhu sa znova objavili podvodníci. Ľuďom oznámia, že majú neoprávnený odber elektriny a žiadajú okamžitú úhradu škôd, inak dôjde k odpojeniu.

Ako informovala spoločnosť Východoslovenská distribučná (VSD), na základe informácií od odberateľov zaznamenali zavádzajúce telefonáty neznámej osoby alebo osôb. "Tie im majú tvrdiť, že ich kontaktujú v mene našej spoločnosti a majú ich informovať o údajnom zistenom neoprávnenom odbere elektriny. Následne majú požadovať okamžitú úhradu škôd pod hrozbou odpojenia,“ uviedla špecialistka komunikácie VSD Andrea Forbergerová.

Podľa východoslovenských energetikov tieto neznáme osoby zneužívajú možnú podobnosť s reálnou situáciou, ktorá môže nastať pri skutočnom zistení neoprávneného odberu.

"Upozorňujeme zákazníkov, aby pri podozrivom telefonáte, v ktorom požaduje volajúci okamžitú úhradu v hotovosti alebo na neznáme číslo účtu, bez akéhokoľvek legitímneho písomného zdokladovania zisteného neoprávneného odberu a vyčíslenej škody, si správnosť informácií radšej preverili na našej zákazníckej linke,“ zdôraznila Forbergerová.

​V prípade, že VSD ako prevádzkovateľ distribučnej sústavy skutočne zistí neoprávnený odber, takéto informácie podľa Forbergerovej komunikuje telefonicky v čase zistenia neoprávneného odberu, kedy sa zamestnanec VSD nachádza priamo na odbernom mieste.

"Zamestnanec VSD sa na odbernom mieste preukazuje zamestnaneckým preukazom. VSD počas kontroly zameranej na neoprávnený odber jednak požaduje prítomnosť zákazníka, ktorého sa takáto kontrola týka, alebo aspoň prítomnosť ním poverenej osoby. VSD takisto vyhotovuje písomný záznam o zistení a výsledkoch, ktoré spolu s vyčíslením škody spôsobenej neoprávneným odberom vznikli a odosiela ich zákazníkovi poštou,“ konštatovala Forbergerová s tým, že VSD neprijíma, ani nepožaduje úhradu dlžnej čiastky v hotovosti.

Pozrite si archívnu reportáž o podobnom prípade: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

07:10 SpongeBob SquarePants IX.
07:35 Kung Fu Panda 3
09:20 NAŠI I.
06:15 Súdna sieň
07:45 Súdna sieň
08:40 Slovácko sa nesúdi
06:15 Hotelová inšpekcia XIII.
07:20 Tradičné recepty z celého sveta III. - Pomocníci v domácnosti
08:35 Ďaleko od hlučného davu
07:10 Požiarnik Sam IX.
07:20 Požiarnik Sam IX.
07:30 Kúzlovanie
05:35 Dobrodružství Hucka Finna
07:30 Až vyjde měsíc
09:15 Noc s králem