Smrť v tatranskom vodopáde. Voda vtiahla pod ľad turistu

Smrť v tatranskom vodopáde. Voda vtiahla pod ľad turistu

VYSOKÉ TATRY / V tatranských vodopádoch našiel smrť 50-ročný muž. Najskôr spadol z asi 15-metrovej výšky a následne ho voda vtiahla pod ľad. Priamo na mieste ho oživovali aj záchranári, no neúspešne. Zistilo sa, že išlo o muža z Varšavy.

​Turista (50) sa vybral na túru z Lysej Poľany smerom na poľské Morské Oko. Zastavil sa na vodopádoch Mickiewicza. Turistu do vodopádu videli padať náhodní okolidúci. Tí zavolali na políciu. "Zavolali nám, že z výšky asi 15 metrov spadol do vodopádu muž. Na miesto hneď vyrazili policajti aj záchranné zložky, vrátane vrtuľníka," uviedol hovorca polície Roman Wieczorek. 

Záchranná akcia

"Vrtuľník priamo na miesto previezol špeciálnu skupinu, ktorá má skúsenosti zo záchrany ľudí z vodopádov," opisuje priebeh udalostí záchranár Kuba Hornowski. 

Záchrannú akciu komplikoval neprístupný terén. Teplota vzduchu v danej lokalite bola niekoľko stupňov pod nulou a poriadne mrzlo. "Veľmi dlho nám trvalo, kým sa nám ho podarilo nájsť. Voda ho totiž vtiahla pod ľad a sneh a museli sme preto zvrchu prekopávať diery. Nakoniec sme ho vytiahli," pokračuje Hornowski. 

Úmysel či nehoda? 

Aj napriek snahe záchranárov sa turistovi nepodarilo pomôcť a zomrel priamo na mieste. Turisti, ktorí ale celý incident videli tvrdili na polícii, že zábradlie preliezol dobrovoľne. "Ťažko povedať, či z toho zábradlia spadol, skôr to vyzerá, že tam skočil. Našli sme len ruksak v ktorom boli osobné veci, doklady chýbali," tvrdí záchranár. 

"Na mieste sme zabezpečili dôkazy a všetko ukazuje na to, že máme dočinenie s pokusom o samovraždu. To určí až ďalšie vyšetrovanie," dodal policajný hovorca. 

V Tatrách sa náchadza aj takzvaný štít samovrahov, kde za poslednú dobu sa už niekoľko ľudí rozhodlo ukončiť svoj život. Pozrite si reportáž: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

10:55 Policajti v akcii
12:00 Noviny o 12:00
12:35 Top star
10:55 Keď je pečenie umenie IV.
11:30 Keď je pečenie umenie IV.
12:00 Poklady z blšáku VII.
11:05 C.S.I.: Kriminálka Miami III - pilot
12:55 Kosti VI.
13:50 Vražedné Miami
11:20 Kikirikí
11:25 Arthur a Minimojovia
11:50 No, počkaj!
10:05 Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni
11:50 Růžový a černý
13:45 Moje druhá šance