Cirkev rieši obvinenie katolíckeho kňaza. Pred rokmi mal zneužívať chlapca

Cirkev rieši obvinenie katolíckeho kňaza. Pred rokmi mal zneužívať chlapca

BRATISLAVA / Katolícka cirkev u nás rieši obvinenie zo sexuálneho zneužívania. Podľa výpovede 40- ročného muža ho ako 12- ročného začal zneužívať farár Ladislav J. Podľa výpovede 40- ročného muža ho mal kňaz bozkávať aj uspokojovať. Prípadom sa zaoberá Generálna prokuratúra, a tiež cirkev. Muž sa rozhodol svoj príbeh vyrozprávať z dôvodu, že spomínaný kňaz stále slúži a vzhľadom na to, že už on sám má deti, nechce, aby sa niečo podobné opakovalo.

Pre reportéra Denníka N Karola Sudora o kňazovi porozprával 40-ročný muž. Podľa jeho tvrdení ho mal kňaz bozkávať aj uspokojovať. Prípadom sa zaoberá Generálna prokuratúra, a tiež cirkev. Muž sa rozhodol svoj príbeh vyrozprávať z dôvodu, že spomínaný kňaz stále slúži a vzhľadom na to, že už on sám má deti, nechce, aby sa niečo podobné opakovalo.

"Na generálnu prokuratúru bolo osobne podané toto podanie 23. januára tohto roka a po jeho oboznámení sa prokurátorom trestného odboru generálnej prokuratúry rozhodne o jeho ďalšom zákonnom postupe," informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry Andrea Predajňová. 

"Kompetenciu konať v danej veci má diecézny biskup obvineného kňaza. Ten otvorí vyšetrovanie a zhromaždí svedecké výpovede. Celý prípad následne odovzdá do Vatikánu na Kongregáciu pre náuku viery, ktorá z poverenia Svätého Otca posudzuje delikty sexuálneho zneužívania spáchané klerikmi. Rozsudok teda vynesie samotná kongregácia,"  povedal Martin Kramara za Konferenciu biskupov Slovenska.

Sexuálne zneužívanie detí v USA nepotrestali, hoci cirkev o tom vedela:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ/Denník N

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

20:35 Nebezpečná láskavosť
23:05 Kráľ Škorpión: Kniha duší
01:10 (NE) Milé prekvapenie
20:25 Panfilovci - 28 hrdinov
23:00 Na návšteve
01:00 Krvavá Machetta Apačov
20:10 Hawaii Five-0 X.
21:00 Hawaii 5.0 X.
21:55 Kravaťáci VIII.
20:45 Volám sa Caillou V.
21:05 Okido II.
21:25 Bob staviteľ
20:15 Plán útěku
22:15 Země zatracených
00:00 Strážce spravedlnosti I.