Pred parlamentom menia stromček, z bezpečnostných dôvodov

Pred parlamentom menia stromček, z bezpečnostných dôvodov

BRATISLAVA / Pred parlamentom menia vianočný stromček. Podľa hovorcu národnej rady Tomáša Kostelníka bol naštiepiený, podľa neoficiálnych informácií bol ale krivý.

Podľa hovorcu predsedu parlamentu Andreja Danka, Tomáša Kostelníka bol vianočný stromček krivý a teda nebezpečný. "Stromček, ktorý sa nachádza pred budovou parlamentu musel byť vymenený z bezpečnostných dôvodov. Nakoľko došlo k nalomeniu," uviedol hovorca Andreja Danka, Tomáš Kostelník. 

Podľa informácií TV JOJ mal výhrady k stromčeku aj samotný Danko. "Áno z toho bezpečnostného dôvodu, že tam bola puklina," dodal Kostelník. Hovorca odmietol, že by to bolo z estetických dôvodov. "Nie, bolo to čisto z bezpečnostných dôvodov," dodal Kostelník. 

"Stromčeky sa predsedovi parlamentu nepáčia, tak ich musíme meniť. Škoda toho dreva, škoda peňazí, škoda, že národ má takého predsedu parlamentu," povedala poslankyňa NR SR za OĽaNO Soňa Gaborčáková.

Poškodený strom potvrdili aj Lesy Slovenskej republiky. "Zistili sme, že stromček je nalomený a mohol by predstavovať nebezpečenstvo. Preto sme sa rozhodli vymeniť. Ten pôvodný osadíme tam, kde nikomu neublíži," uviedol odboru komunikácie Pavel Machava. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

05:25 Noviny TV JOJ
06:15 Krimi
06:50 Noviny TV JOJ
05:00 Naši
05:25 Miláčikovo
05:50 Kutyil s.r.o.
05:20 Premeny domov na Havaji
05:45 Mladé víno
08:05 Chyťte to dievča
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
05:00 Dárce
06:50 Henry ze zkumavky
08:35 Rodinka