Absolventi baťovej školy sa stretávajú už 25 rokov. Tento rok mali výnimočného hosťa

Absolventi baťovej školy sa stretávajú už 25 rokov. Tento rok mali výnimočného hosťa

SVIT / Absolventi baťovej školy sa v mestečku pod Tatrami, vo Svite stretávajú už štvrťstoročie. Aj vo štvrtok tam mali výročnú členskú schôdzku. A tento rok ich prišiel pozdraviť americký vnuk samotného Jána Antonina Baťu.

Kým príde vzácna návšteva musí sa pozametať park, naladiť dychovka, texty a noty naštudovať. Baťovci Svit založili a keď medzi nich príde vnuk jedného z nich, je to pre podtatranské mestečko vždy slávnostná chvíľa. John Nash, je vnukom Jána Antonina Baťu, na Slovensko cestuje z ďalekej Ameriky dosť často. Celkom ho pobavila otázka, v akých topánkach prišiel. "Veľmi rád nosím pohodlné topánky, ale v šatníku mám aj zopár párov, ktoré nesú meno mojich predkov," objasnil vnuk Jána Antonina Baťu, John Nash. 

​Potomok slávnych Baťovcov sa stretol aj s absolventmi legendárnej baťovej školy. Oficiálne sa tomu hovorí výročná členská schôdza, ale atmosférou to pripomína stretnutie študentov po dlhých rokoch. "Klebetíme predovšetkým o živote a ohovárame, ale to len tak trošku," povedal Anton Bezák, absolvent baťovej školy. Ján Perinaj chodil do tejto školy tiež. Spomína ako vstával skoro ráno, lebo o 6 musel byť na vrátnici. Najskôr osem hodín pracoval, ďalších päť sa učil. Toto všetko rád rozpráva dnešným študentom. "Oni len otvárajú oči a keď im poviem, že o piatej som vstaval tak to vraj bolo veľmi skoro," opísal, ako to bývalo za študentských čias. 

Svit kedysi vyzeral úplne ináč, ale Baťov vnuk sa po tomto meste prechádza stále veľmi rád a to aj napriek tomu, že štýlových domčekov, ktoré pripomínajú staré dobré časy, je vo Svite čoraz menej. "Mne sa tie typické domčeky veľmi páčia, škoda že vo Svite to už nie je také rovnaké, ako napríklad v Zlíne," dodal Baťov vnuk. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE
07:10 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:10 Panelák
05:30 TIPOS INFO
05:35 NAŠI II.
06:05 NAŠI II.
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
05:40 Vztah pro psa
07:15 Milosrdné lži
10:05 Skleněné peklo