Absolventi baťovej školy sa stretávajú už 25 rokov. Tento rok mali výnimočného hosťa

Absolventi baťovej školy sa stretávajú už 25 rokov. Tento rok mali výnimočného hosťa

SVIT / Absolventi baťovej školy sa v mestečku pod Tatrami, vo Svite stretávajú už štvrťstoročie. Aj vo štvrtok tam mali výročnú členskú schôdzku. A tento rok ich prišiel pozdraviť americký vnuk samotného Jána Antonina Baťu.

Kým príde vzácna návšteva musí sa pozametať park, naladiť dychovka, texty a noty naštudovať. Baťovci Svit založili a keď medzi nich príde vnuk jedného z nich, je to pre podtatranské mestečko vždy slávnostná chvíľa. John Nash, je vnukom Jána Antonina Baťu, na Slovensko cestuje z ďalekej Ameriky dosť často. Celkom ho pobavila otázka, v akých topánkach prišiel. "Veľmi rád nosím pohodlné topánky, ale v šatníku mám aj zopár párov, ktoré nesú meno mojich predkov," objasnil vnuk Jána Antonina Baťu, John Nash. 

​Potomok slávnych Baťovcov sa stretol aj s absolventmi legendárnej baťovej školy. Oficiálne sa tomu hovorí výročná členská schôdza, ale atmosférou to pripomína stretnutie študentov po dlhých rokoch. "Klebetíme predovšetkým o živote a ohovárame, ale to len tak trošku," povedal Anton Bezák, absolvent baťovej školy. Ján Perinaj chodil do tejto školy tiež. Spomína ako vstával skoro ráno, lebo o 6 musel byť na vrátnici. Najskôr osem hodín pracoval, ďalších päť sa učil. Toto všetko rád rozpráva dnešným študentom. "Oni len otvárajú oči a keď im poviem, že o piatej som vstaval tak to vraj bolo veľmi skoro," opísal, ako to bývalo za študentských čias. 

Svit kedysi vyzeral úplne ináč, ale Baťov vnuk sa po tomto meste prechádza stále veľmi rád a to aj napriek tomu, že štýlových domčekov, ktoré pripomínajú staré dobré časy, je vo Svite čoraz menej. "Mne sa tie typické domčeky veľmi páčia, škoda že vo Svite to už nie je také rovnaké, ako napríklad v Zlíne," dodal Baťov vnuk. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:55 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
05:10 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:00 NOVÁ ZÁHRADA
05:20 DEDIČSTVO
06:05 MacGyver
06:55 MacGyver
05:20 Jahôdka a jej kamaráti I.
05:45 Ruby z dúhy I.
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
06:15 Popelky
07:50 Vyškolena láskou
09:30 Arrietty ze světa půjčovníčků