Kašický necíti subjektívnu zodpovednosť

25.01.2008 16:53 Noviny.sk Slovensko

Kašický necíti subjektívnu zodpovednosť

Minister František Kašický necíti subjektívnu zodpovednosť za konanie svojich úradníkov. VIDEO:Kašický a kritika SDKÚ

Minister František Kašický necíti subjektívnu zodpovednosť za konanie svojich úradníkov.

Minister Kašický nepociťuje zodpovednosť za konanie úradníkov, na druhej strane sa podľa neho nezbavuje zodpovednosti ministra obrany. Minister sa pred novinármi vyjadril, že demisiu podáva, aj keď vôbec nenesie subjektívnu, ale iba objektívnu vinu. "Nechcem svojou osobou ďalej prispievať ku škandalizácii rezortu, ktorý je mojou srdcovou záležitosťou," vyjadril sa odstupujúci šéf obrany.

Jeho rozhodnutie schvaľuje aj premiér Róbert Fico. "Minister Kašický dokázal pochopiť realitu a za to si ho veľmi vážim," informoval predseda vlády. Podľa Fica je ešte predčasné hovoriť o ministrovom nástupcovi, naznačil však, že by to nemal byť nikto zo súčasných poslancov. "Otázka nástupcu je predčasná a nebudem ju komentovať, možno by bolo dobré mať na čele rezortu obrany človeka, ktorý nemá poslanecký mandát," povedal premiér.

SDKÚ síce dnešná demisia Kašického potešila, kritizuje však, že prišla neskoro. "Pán Kašický nikdy nemal viesť takýto rezort a pán minister v minulosti nebol schopný viesť ani len sekcie na ministerstve a preto som ho v minulosti z funkcie musel odvolať. Jeho krok nebol urobený včas, ale dvanásť hodín a päť minút," vyjadril sa bývalý šéf rezortu obrany Juraj Liška ( SDKÚ-DS ).

SDKÚ-DS dnes zdôraznila, že odstúpením ministra problémy v rezorte nekončia a bude treba tento rezort sledovať aj naďalej. "Obávam sa, aby nedošlo k nahradeniu jednej figúrky inou," vystríhal exminister obrany Martin Fedor ( SDKÚ-DS ). Podľa Fedora údajne premiér nechal stiahnuť ministra pod tlakom, kedže vedel, že sa ho opozícia pokúsi odvolať v parlamente.

Zdroj: joj.sk/Marcel Mojžiš

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

07:20 Dva chvosty
09:05 Dobro nad zlom
11:20 Sklenené peklo
07:35 MOJA PRVÁ DOVOLENKA
08:45 Zvláštne puto 2
11:05 Buddy mieri na Západ
06:30 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
07:45 Bordelári
08:20 Bordelári
07:35 Príšerky zo skúmavky
07:50 Sníček
08:00 Okido I.
06:05 American Teen
07:55 Růžový a černý
09:45 Asterix a Vikingové