Jasno
18°
Bratislava
Patrik, Patrícia
6.7.2022
V ženskej väznici sa objavil známy spevák
Zdielať na

V ženskej väznici sa objavil známy spevák

NITRA / Spoza múrov väznice sa ozývali hudba a spev. V ústave na výkon trestu pre odsúdené ženy vystúpil nevidiaci spevák Marián Bango známy aj z našej talentovej súťaže spolu s manželkou Alexandrou.

Telocvičňa v ženskej väznici, sa zmenila na pár chvíľ akoby na koncertné pódium. Stotridsaťpäť odsúdených žien pri skladbách v podaní Mariána Banga, neskrývali radosť, ale v určitých momentoch aj dojatie. "Veľmi sa teším z toho a ďakujem vedeniu, že nám umožnila aj v takomto prostredí trošku zábavy, aby sme nemysleli len na to zlé," povedala jedna z odsúdených. 

Pre odsúdené bolo zážitkom najmä to, že aj človek so zdravotnou prekážkou dokáže rozvíjať svoj talent a nemá strach. Nevidiaci manželia, ktorým osud pod nohy už kládol nejednu prekážku, ženám porozprávali aj o neľahkých chvíľach, ktoré v živote prežili. 

Ženy vo výkone trestu hovorili o tom, že najviac im chýba rodina a hlavne deti, ktoré nebudú vidieť vyrastať. "Mám doma malú dcéru 7 rokov mala teraz. Pre mňa je to dosť ťažké som dcéru vychovávala sama," prezradila odsúdená. "Mám doma 3 ročnú dcéru, dospelý to ešte dokáže uhrať, a byť silný,  ale to dieťa trpí oveľa viacej ako ja," dodala na záver ďalšia z odsúdených. 

Pozrite si archívnu reportáž o väznici na zelenej lúke:

Súvisiace články

Najčítanejšie