Zatiahnuté
13°
Bratislava
Arnold
1.10.2022
V Tatrách opäť horí. Hasiči sa vracajú na miesto, na ktorom strávili posledné tri dni
Zdielať na

V Tatrách opäť horí. Hasiči sa vracajú na miesto, na ktorom strávili posledné tri dni

KEŽMARSKÉ ŽĽABY / Hasiči sa museli opäť vrátiť k požiaru v Kežmarských Žľaboch. Len v nedeľu pritom zverejnili informáciu o tom, že dostali požiar pod kontrolu a odovzdali dohľad nad dohasinajúcimi ohniskami pracovníkom lesnej správy. Počasie ale malo iné plány.

Hasiči, ktorí si z lesa vo Vysokých Tatrách už v priebehu nedele a pondelka sťahovali techniku sa museli na miesto požiaru opäť vrátiť. Silný vietor totiž opäť rozdúchal dohasinajúce ohniská, ktoré následne začali horieť. Hasičské jednotky boli preto nútené opäť vytvoriť jazierkový systém, ktorý momentálne tvorí päť jazierok a začať oheň hasiť. 

Lesníci zatiaľ škody vyčíslili na 17 000 eur, no teraz dúfajú, že toho nepribudne ešte viac. Hasiči pre TV JOJ uviedli, že požiar by chceli uhasiť ešte v pondelok. Definitívnu bodku ale podľa názoru lesníkov, dá za touto pohromou jedine príroda v podobe dažďa. 

Veliteľ zásahu v nedeľu o 18.00 hodine vyhlásil likvidáciu požiaru. Miesto odovzdali pracovníkom lesnej správy, ktorí mali požiar naďalej monitorovať. Požiar pritom vypukol vo štvrtok v popoludňajších hodinách a hasičov zamestnal na tri dni. Pomáhali pri ňom hasiči z okolitých miest a obcí, ale aj vrtuľníky letky ministerstva vnútra i ministerstva obrany. Na miesto prišla aj ministerka vnútra Denisa Saková a prezident Hasičského a záchranného zboru Alexander Nejedlý.

Ochranári tvrdia, že potrvá dlhé roky, kým sa tatranský príroda na tomto mieste z ohnivého nešťastia spamätá. Mnohí z hasičov počas hasenia, najmä zo štvrtka na piatok ani nespali. 

Súvisiace články

Najčítanejšie