Plošina padla na cestu aj s robotníkom. Na miesto prišli všetky záchranné zložky

Plošina padla na cestu aj s robotníkom. Na miesto prišli všetky záchranné zložky

HUMENNÉ / V utorok dopoludnia padla na frekventovanú cestu v Humennom plošina, na ktorej bol aj robotník. Auto s plošinou podľa informácií TV JOJ patrí k technickým službám mesta. Na mieste sa nachádzali záchranné zložky.

Plošina, na ktorej stál robotník padla na frekventovanú cestu dopoludnia. Na miesto prišli záchranári, polícia, kriminalisti, ale aj hasiči. Policajti daný úsek cesty uzatvorili a označili policajnou páskou.

Hydraulická plošina spadla na cestu pred jednou z križovatiek v centre mesta. V niekoľko metrovej výške na nej stál 25-ročný zamestnanec technických služieb, ktorý tam podľa slov svedkov orezával konáre stromu. Pri páde utrpel vážne zranenia a záchranári ho previezli na chirurgické oddelenie do nemocnice v Humennom. "Jednotka bola privolaná k nehode pracovnej plošiny. Príslušníci poskytli zranenej osobe prvú pomoc až do príchodu záchranárov," uviedol veliteľ hasičského zásahu Peter Bazár.

Podľa vyjadrenia vedenia mesta, na plošine pracoval zamestnanec, ktorý bol vyškolený na pilčícke práce aj na obsluhu zdvíhacieho zariadenia a vozidlo malo všetky revízie v poriadku.

Vodička Oľga v tom čase, kedy plošina spadla, sedela v aute, ktoré čakalo pred križovatkou na červenú. Chýbali centimetre a ťažké rameno by skončilo rovno na jej vozidle. "Čakali sme, lebo sme mali červenú a oni tu orezávali, tak sme pozerali. Toto bolo šťastie, že nie na nás," uviedla Oľga.

Obyvatelia mesta tvrdia, že príčinou podľa nich môže byť aj slabý materiál. "Veď tá Avia musí mať 40 rokov, keď nie viac," uviedol jeden z Humenčanov. Podľa polície spadla plošina z doposiaľ nezistených príčin. Na mieste udalosti boli aj pracovníci Inšpektorátu práce a experti z Kriminalistického a expertízneho ústavu policajného zboru. "Polícia začala trestné stíhanie pre prečin ublíženie na zdraví," uviedol policajný hovorca v Prešove Daniel Džobanik. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:50 Noviny TV JOJ
06:40 Ferdo Mravec
07:10 Rýchla rota Chipa a Dala
06:00 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
06:20 Varí vám to
06:50 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:00 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
06:40 Vraždy v Midsomeri IX.
09:10 Najkrajšie bývanie II.
06:00 Dobrodružstvá modrého havrana 2
06:15 Timothy ide do školy II.
06:40 Macko Uško
06:00 Černí baroni
07:55 O myšce a medvědovi
09:25 Tamara Dreweová