Policajti si posvietili na autá aj motorkárov v chránených oblastiach

Policajti si posvietili na autá aj motorkárov v chránených oblastiach

MALÉ KARPATY / Policajti pomáhajú a chránia nielen obyvateľov, ale aj živočíchy a prírodu celkovo. Uplynulý víkend je toho dôkazom. V oblasti Malých Karpát odhalili niekoľko trestných činov.

Davy ľudí sa na Slovensku vybrali pokochať jarnou prírodou, ale nie všetci dodržiavali zákon. 16 policajtov, traja pracovníci lesov a traja zo štátnej ochrany, sa počas soboty a nedele zamerali na časť v Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty, v Trnavskom kraji.

"Policajti v spolupráci s pracovníkmi Lesov slovenskej republiky a štátnej ochrany prírody a za pomoci vrtuľníka ministerstva SR, odhalili 10 trestných činov," potvrdila Martina Kredatusová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

Problém niektorých ľudí bol ten, že jazdili v chránenej krajinnej oblasti. Policajti sa v tejto časti zamerali na dodržiavanie zákona o ochrane prírody a krajiny a zákona o lesoch. Niektorí vodiči ignorovali tabule s označením Chránená krajinná oblasť a dopravné značky zakazujúce vjazd všetkých motorových vozidiel.

Sedem vodičov na autách a traja motorkári na krosových motocykloch ignorovali zákazy a pohybovali sa po lesných cestách. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin porušovania ochrany rastlín a živočíchov. V prípade obvinenia a preukázania viny, im za tento skutok hrozí väzenie až na jeden rok.

Ochranári spolupracujú nielen pri pomáhaní pri prešľapoch, ale aj pri záchrane vzácnych zvierat:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:50 V SIEDMOM NEBI
15:00 POLICAJTI V AKCII
15:55 POLICAJTI V AKCII
13:55 Panelák
15:00 Simpsonovci XVI.
15:30 Simpsonovci XVI.
14:00 JAG V.
15:00 Dr. House VIII.
16:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VI.
14:40 Sherm a jeho mikróby
14:55 Ferdo Mravec
15:25 Sam a Max
13:40 Santa
15:10 Victor Davis: Cesta na vrchol
16:55 Tvoje tvář má můj hlas