V Bratislave sa dymilo zo strechy. Budovu univerzity museli evakuovať

V Bratislave sa dymilo zo strechy. Budovu univerzity museli evakuovať

BRATISLAVA / Poplach v jednej z budov Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Stovky ľudí, ktorí sa ráno nachádzali v priestoroch na Kollárovom námestí museli evakuovať. Prvotné informácie hovorili, že horí budova fakulty.

Viac než dve desiatky hasičov zasahovali ráno pred deviatou, na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie v Bratislave.

Privolaní boli k požiaru strechy. Vzhľadom k tomu, že v budove sa nachádzajú aj rôzne chemické látky, z jej priestorov museli z bezpečnostných dôvodov evakuovať približne dve stovky študentov a zamestnancov. Pred približne piatimi rokmi v budove už raz horelo. Preto dnes mali niektorí z nich strach, že ide opäť o väčši požiar.
Na mieste boli aj hasiči z protichemickej jednotky. Obavy študentov sa našťastie nepotvrdili.

Žiadne nebezpečné látky neboli namerané. Podarilo sa zistiť, že išlo o bežný prevádzkový stav, počas ktorého prišlo k odsatiu dymu digestorom z laboratória na strechu budovy. Podozrenie na požiar sa teda nepotvrdilo: "V laboratóriách fakulty došlo pri výskume len k väčšiemu zadymeniu, ktoré digestor odsal cez strechu von z budovy. Išlo o laboratóriá anorganickej technológie, kde sa vedci venujú vývoju nových kovových materiálov. Výučba i ďalšia pracovná činnosť na fakulte hneď po obhliadke budovy hasičmi riadne pokračovala," píše sa vo vyjadrení Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. 

Hasičské jednotky vykonali prieskum celej budovy a po približne hodine sa všetci mohli vrátiť späť do priestorov fakulty. Situáciu sledoval reportér KRIMI Juraj Hajdin

V pondelok si nočný požiar vyžiadal jednu obeť. Výbuch narušil statiku niektorých častí budovy. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
18:40 Kutyil s.r.o.
19:40 ŽREBOVANIE
19:45 Profesionáli II.
18:30 Súdna sieň
19:35 Prvé oddelenie II.
20:10 Kosti IV.
19:15 Sníček
19:35 Fix a Foxi
20:00 Príbehy dvoch myší II.
18:20 Philomena
20:15 Kouzelná orchidej
21:50 Krvavé peníze