Jasno
10°
Bratislava
Viktor
26.2.2024
Údajný objednávateľ vraždy Kubašiaka ostáva vo väzbe
Zdielať na

Údajný objednávateľ vraždy Kubašiaka ostáva vo väzbe

Zdroj: TV JOJ

Okresný súd nerozhodol o jeho žiadosti.

Žiadosťou údajného objednávateľa vraždy podnikateľa Jána Kubašiaka z Polomky Igora Š. sa dnes na neverejnom zasadnutí zaoberala sudkyňa Okresného súdu v Banskej Bystrici.

Podľa jeho obhajcu Petra Múkeru je väzba neodôvodnená, pretože ani jeden z príslušných paragrafov nie je splnený. Prokurátor Rastislav Remeta si zasa myslí, že všetky dôvody platia. Sudkyňa o žiadosti dnes nerozhodla, nemá na to lehotu. Pre agentúru SITA uviedla, že tak urobí v najbližšom čase.

Známeho horehronského podnikateľa Igora Š. zadržala polícia v júni pre podozrenie, že si objednal vraždu svojho bývalého spoločníka Kubašiaka. V prípade vraždy Kubašiaka sú obžalovaní bývalí policajti Róbert P. a Róbert Č. Obvinený Igor Š. na súde vyhlásil, že ich nepozná a nikdy sa nestretli.

Podnikateľa Kubašiaka zavraždili 14. novembra 2006 večer v jeho dome v Polomke v okrese Brezno. Prokurátor za jeho smrť viní bývalého banskobystrického vyšetrovateľa Róberta P. Ten to popiera a tvrdí, že vraždil štvrtý muž.

Na akcii v Polomke sa zúčastnil aj Juraj Roszík, v tom čase aktívny policajt v Trenčíne. Ten spolupracoval s políciou a s prokurátorom uzavrel dohodu o vine a treste. Podľa nej prijal trest 8,5 roka väzenia so stredným stupňom stráženia a zaplatí pokutu 50-tisíc korún.

Zdielať na

Najčítanejšie správy