Zakázanie hazardu v meste je protizákonné

Zakázanie hazardu v meste je protizákonné

BRATISLAVA / Spor o zákaze hazardu v našom hlavnom meste sa stále nekončí. Po novom do toho vstúpila krajská prokuratúra. Zdá sa, že právnici mali pravdu, podľa jej rozhodnutia nariadenie mesta, ktoré zákaz schválilo, protizákonné.

Zákaz hazardu v hlavnom meste prešiel až na druhýkrát. Prvé hlasovanie na základe petície mesto neschválilo. Primátor mal veľký záujem o to, aby bol výsledok iný. Hlasovalo sa teda ešte raz. 

Podľa prokuratúry bolo totiž druhé hlasovanie o tom istom bode nezákonné, napriek tomu, že to dovoľuje rokovací poriadok. Zákon totiž stojí nad rokovacím poriadkom. "Krajská prokuratúra v Bratislave skonštatovala, že toto všeobecné zaväzné nariadenie je nezákonné. To je jednoznačný záver tohto protestu," vyhlásil právnik Juraj Baláž. 

Mesto sa musí k problému postaviť čelom. "Mestské zastupiteľstvo je povinné tento protest prejednať, vysporiadať sa s ním, je tam zákonná lehota 90 dní, v ktorej mestské zastupiteľstvo musí konať," upozornil Baláž. Mesto sa odvoláva na občanov, ktorým zákazom vyšlo v ústrety a nechce od rozhodnutia ustúpiť. V prípade, že mesto nebude na protest reagovať, súd môže nariadiť dočasné pozastavenie platnosti tohto nariadenia.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

09:50 Súdna sieň
10:55 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
09:10 Profesionáli III.
10:15 Nákupné maniačky
11:40 NOVÉ BÝVANIE
09:45 Policajt z L.A.
11:00 MACGYVER: NOVÉ ČASTI II.
12:05 Neserte nám pestúnku II.
10:00 Jahôdka a jej kamaráti II.
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:35 Zabi nudu! II.
08:30 Hrdinové ohně
10:55 Zlatý holky
12:45 Jdi svou cestou