Oblačno, dažďové prehánky
18°
Bratislava
Medard
8.6.2023
Sťažnosť Vladimíra Weissa ml. zamietli
Zdielať na

Sťažnosť Vladimíra Weissa ml. zamietli

BRATISLAVA / V kauze slovenského futbalistu Vladimíra Weissa mladšieho padol dôležitý verdikt. Hráč čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

"Dozorujúci prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava I sťažnosť obvineného Vladimíra Weissa, podanú proti uzneseniu povereného príslušníka o vznesení obvinenia zo spáchania prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, zamietol," povedal hovorca krajskej prokuratúry v Bratislave Oliver Janíček.

Odmietol dýchať

Dvadsaťšesťročný krídelník sedel vo vozidle, ktoré zastavila policajná hliadka v nedeľu 2. októbra v skorých ranných hodinách v Bratislave.

O prípade ako prvá informovala TV JOJ. Weiss sa odmietol podrobiť dychovej skúške a nesúhlasil ani s odberom krvi. V aute sa údajne nachádzalo desať ľudí. Weissa vtedy predviedli na policajnú stanicu.

Tréner Kozák nevyužil jeho služby

Vladimír Weiss je hráčom katarského klubu Al-Gharafa. Pôvodne figuroval v nominácii trénera SR Jána Kozáka na októbrové zápasy proti Slovinsku (0:1 v Ľubľane) a Škótsku (3:0 v Trnave) v rámci F-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska.

Ján Kozák sa napokon rozhodol nevyužiť Weissove služby v týchto stretnutiach. Weiss reprezentoval Slovensko na MS 2010 aj ME 2016.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy