Šofér viezol tehotnú ženu cez priecestie, narazil do nich vlak

Šofér viezol tehotnú ženu cez priecestie, narazil do nich vlak

PITEĽOVÁ / Vážna nehoda sa stala na železničnom priecestí v Piteľovej pri Žiari nad Hronom. Prichádzajúci motorový vlak zmietol z trate osobné auto s dvojčlennou posádkou. Tridsaťdvaročný vodič nerešpektoval zvukovú ani svetelnú signalizáciu, ktorá na prichádzajúci vlak upozorňovala.

Auto vošlo na trať aj napriek tomu, že sa po nej blížil motorový vlak. Dvadsiatka cestujúcich vo vlaku zo Zvolena do Vrútok náhle zacítila náraz. Vlak tlačil auto niekoľko metrov, potom ho odhodil do priekopy.

"V aute boli zakliesnené dve osoby, museli sme ich vystrihnúť," povedal veliteľ hasičov Ondrej Čižnár.

Vykoľajený vlak

Za volantom auta sedel 32-ročný muž, viezol 19-ročnú spolujazdkyňu, ktorá je tehotná. Posádka auta mala obrovské šťastie, z hrozivej zrážky vyviazli iba so zraneniami. Záchranári ich oboch previezli do žiarskej nemocnice.

Pri silnom náraze sa vykoľajil aj motorový vlak. Rušeň skončil mimo koľajníc. Poškodená je aj železničná trať. Dvadsiatke cestujúcich ani rušňovodičovi sa nič nestalo. Alkohol u vodiča osobného auta polícia nezistila.

Okolnosti nehody vyšetrujú. Priecestie v Piteľovej je riadne označené a na prichádzajúci vlak upozorňovala svetelná aj zvuková signalizácia.

Na mieste bola redaktorka Katarína Kováčiková:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:00 Súdna sieň
05:45 Súdna sieň
06:30 Dr. LUDSKY
05:00 Súdna sieň
05:30 Profesionáli VIII.
06:05 Prvé oddelenie II.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:40 Nádech pro lásku
08:45 Holka k sežrání
10:30 Tygr a sníh