Opitý Jozef vytiahol na matku nôž a vyhrážal sa jej, že ju zabije

11.04.2016 06:57 Noviny.sk Slovensko

Opitý Jozef vytiahol na matku nôž a vyhrážal sa jej, že ju zabije

PREŠOV / Na 83-ročnú ženu vytiahol nôž jej syn. Bol opitý a mame sa vyhrážal, že ju zabije. Dôchodkyňa so synom nebola doma sama, a tak zasiahla jeho sestra.

Už aj v minulosti sa stalo, že sa matke syn vyhrážal. Teraz ale pritvrdil, keď na matku vytiahol kuchynský nôž.

Začalo sa to vulgárnymi nadávkami. Potom 49-ročný Jozef vzal do ruky nôž. Žene, ktorá ho vychovala, sa začal vyhrážať, že najprv zabije ju a potom seba.  Najprv to začalo vulgárnymi nadávkami. V poslednej chvíli zasiahla jeho sestra.

Normálny chlap

"Keď je triezvy, tak je normálny chlap. Akonáhle si vypije, zle je. Keď mu povieme, čo robil, tak hovorí, že si nepamätá," opisuje Jozefova sestra.

"Toto konanie vzbudilo u ženy dôvodnú obavu o svoje zdravie a život.  Neskôr policajná hliadka muža obmedzila na osobnej slobode," informuje hovorkyňa policajného zboru Jana Migaľová.

Pád na hlavu

Jozef po vyčíňaní s nožom v ruke najprv skončil na psychiatrii. Potom, ako ho z nemocnice prepustili, putoval do policajnej cely. Jozef mal v minulosti úraz, pri ktorom spadol a rozbil si hlavu. Odvtedy navštevuje neurológa. Podľa rád lekárov by nemal piť. "Pije stále," hovorí Jozefova sestra.

"Na obvineného bol spracovaný podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie," povedala Migaľová. "Okresný súd Prešov vzal obvineného do väzby pre dôvodnú obavu, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti," informuje hovorca krajsého súdu Michal Drimák.

Nebezpečné vyhrážanie

"Mama sa bojí, keď ho pustia. Keď je sama, on si viac dovolí," vysvetľuje Jozefova sestra.

Jozef bol obvinený pre nebezpečné vyhrážanie. Hrozí mu, že v base si posedí ešte dlhšie. "V prípade preukázania viny, mu hrozí trest odňatia slobody  na šesť mesiacov až na tri roky," hovorí Migaľová.

Téme sa venuje redaktor Vlado Jurek:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ-Vlado Jurek

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

08:35 Bez servítky
09:50 Súdna sieň
10:55 Policajti v akcii
09:30 Poklady z blšáku II.
10:00 Nová záhrada
10:55 Nezvyčajné domovy
08:30 Panelák IX.
09:45 Panelák IX.
11:05 Nákupné maniačky
09:20 Kid Lucky
09:40 Rozprávanie o víle Amálke
09:45 Chrumka a Čipsík I.
08:45 Jak změřit svět
10:55 Je prostě báječná
12:40 Kursk