Jasno
13°
Bratislava
Dušan
26.5.2022
Z Popradu sa bude lietať do Londýna štyrikrát do týždňa
Zdielať na

Z Popradu sa bude lietať do Londýna štyrikrát do týždňa

POPRAD / Letisko Poprad - Tatry má po dlhšom čase opäť pravidelné letecké spojenie. Maďarská nízkonákladová spoločnosť Wizz Air, ktorá je najväčšou svojho druhu v strednej a východnej Európe, začala prevádzkovať linku do anglického Lutonu pri Londýne.

S lietadlom Airbus A320 s kapacitou 180 miest bude na tejto trase lietať štyrikrát v týždni, a to v utorok, vo štvrtok, v sobotu a nedeľu. Plánované prílety do Popradu sú o 17:45 a odlety o 18:15.

Lotyšské aerolínie airBaltic budú od 13. decembra prevádzkovať pravidelnú sezónnu linku z Rigy do Popradu každú sobotu do marca 2015.

Košice - Londýn Luton

Aerolínie Wizz Air na Slovensku už vlani v septembri začali prevádzkovať pravidelné lety z Košíc na londýnske letisko Luton. Wizz Air očakáva, že letecké spojenie medzi Popradom a Londýnom bude impulzom najmä pre rozvoj turizmu.

Obchodné kampane

Región Vysoké Tatry a Liptov budú podporovať leteckú linku pri jej rozlietaní aj finančne a pripravujú ďalšie obchodno-marketingové kampane na to, aby turisti začali cestovať letecky do Tatier.

Okrem dovolenkárov by mohli novú linku využívať aj biznis klienti alebo futbalisti, ktorí môžu trénovať v Národnom tréningovom centre v Poprade. Spoločnosť Letisko Poprad - Tatry, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri od 1. januára 2005 a má základné imanie 19,831 miliónov eur.

Štát prostredníctvom ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja v letiskovej spoločnosti vlastní 97,61 % akcií, mesto Poprad 1,67 % a mesto Vysoké Tatry 0,72 % akcií. Medzinárodné letisko Poprad - Tatry leží vo výške 718 metrov nad morom a je najvyššie položeným letiskom pre dopravné lietadlá na krátke a stredné trate v strednej Európe.

Súvisiace články

Najčítanejšie