Skoro jasno
35°
Bratislava
Lýdia
19.8.2022
V Žiline úradujú falošní policajti, okrádajú starých ľudí
Zdielať na
Slovensko

V Žiline úradujú falošní policajti, okrádajú starých ľudí

ŽILINA / V Žiline úradujú falošní policajti. Pozor by si mali dávať predovšetkým starší dôverčiví ľudia. V stredu krátko popoludní okradli osemdesiatsedemročnú dôchodkyňu na sídlisku Hliny. Babička prišla o 2 400 eur.

Osemdesiatsedemročná pani Emília prišla o všetky svoje úspory, ktoré  si šetrila pre vnúčatá. "Pre deti som si šetrila a na pohreb niečo," hovorí. 

Policajná visačka

Milka si išla do potravín kúpiť chlieb, keď ju zastavil neznámy muž . Tvrdil jej, že v ich vchode vykradli dva byty. Starú pani, ktorá zle počuje donútil, aby sa vrátila domov. "Na krku mal visačku, že je policajt," hovorí Emíliin zať.

Dôchodkyňa mu dôverovala natoľko, že ho pustila do bytu a kým ona odišla do spálne, vzal jej všetky ušetrené peniaze. V byte spod koberca vytiahla obálku s peniazmi ktoré jej neznámy muž vzal z rúk. "Tak to bolo 24 stoviek," spomína si.

Dva roky

Zlodej však neodišiel z bytu len s peniazmi, odniesol si aj všetky  šperky. "A ešte sa pýtal v sekretári, čo máte, no tu zobral synove obrúčky," hovorí Emília. Ak falošného policajta tí skutoční chytia a vinu mu preukážu, hrozia mu za krádež  až dva roky za mrežami.

Súvisiace články

Najčítanejšie