Slovenskí dovolenkári pre poruchu lietadla neodleteli

Slovenskí dovolenkári pre poruchu lietadla neodleteli

VALLETTA/BRATISLAVA / Stoosemdesiat slovenských dovolenkárov ostalo na Malte. Najskôr to síce vyzeralo, že sa domov dostanú, ale po dvoch hodinách sedenia v naloženom lietadle, museli predsa len vystúpiť. Stroj mal totiž poruchu.

Do príručnej batožiny si väčšinou dávame pas a letenky. Pribaliť si však zubnú kefku a spacák môže byť dokonca aj v prípade dovolenky s cestovnou kanceláriou dobrý nápad.

"Mali sme odletieť v sobotu o 23:30, nakoniec sme ostali na letisku, kde nás posúvali z jednej miestnosti do druhej," hovorí jedna z cestujúcich.

"Po ôsmych hodinách sme začali byť rozvážaní po hoteloch. Pričom tam bolo veľké množstvo malých detí, ktoré nemali kde spať, ležali na zemi,"
dopĺňa iný dovolenkár.

Neubytovali ich

180 slovenských dovolenkárov pre poruchu lietadla, jednoducho nemalo kam ísť. Až po noci strávenej na letisku po nich prišli autobusy, ktoré ich odviezli do hotelov. Ani tam si však neoddýchli.

"Posúvajú stále čas, kedy nám dajú izby. My im tu ako keby vadíme,"
opisuje situáciu cestujúca.

Prepravná spoločnosť sa vyjadrila, že lietadlo čaká na novú súčiastku a kým ju mať nebude, odletieť nemôže. Pre turistov pošlú náhradný spoj.

"Cestujúci by mohli v Bratislave pristáť o 21:30, za komplikácie sa im ospravedlňujeme," vyjadrila sa letecká spoločnosť.

Bojujte za svoje práva

Ak by ste sa v podobnej situácii ocitli aj vy, pamätajte, že máte svoje práva.

"Mali by dostať nápoje i stravu, nie je hovorené, či teplú, alebo studenú a malo by im byť umožnené spojiť sa prípadne s rodinou, alebo s blízkymi, to znamená telefonické hovory, prípadne mailový kontakt," zakončil prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr Stanislav Macko.  

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PROSTŘENO
09:30 Súdna sieň
05:45 DEDIČSTVO
07:20 Panelák VIII.
09:05 Simpsonovci I.
06:30 POLICAJTI V AKCII
07:45 POLICAJTI V AKCII
08:40 Prvé oddelenie
06:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
06:40 Tashiho svet
06:55 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
06:15 I pro lásku se zabíjí
08:25 On je fakt boží!
10:15 Hostitel