Jasno
Bratislava
Bohdana
18.1.2022
Športové gymnázium smúti za študentkami
Zdielať na

Športové gymnázium smúti za študentkami

TRNAVA/BRATISLAVA / Do lavíc športového gymnázia v Trnave sa v pondelok vrátili žiaci z havarovaného autobusu. Na schodoch vzniklo pietne mieste pre štyri zosnulé spolužiačky.

Riaditeľ, pedagógovia ale aj žiaci, ktorí študentky nepoznali, sú po piatkovej nehode zdrvení. V tichosti nosia na schody pred školou kvety a zapaľujú sviečky.

Na malú chvíľu sa tu zastavil každý študent, ktorý dnes prišiel do školy.

Na znak smútku bola väčšina z nich oblečená v čiernom. Prvý pohreb jednej zo študentiek je naplánovaný na pondelkové popoludnie.

Ďalší je predbežne naplánovaný na utorok a posledné dva v stredu. Až keď prebehnú všetky štyri pohreby, plánuje škola zorganizovať na školskom dvore rozlúčku.

Polícia o vyšetrovaní

Polícia na štrnástu hodinu zvolala tlačovú konferenciu o piatkovej dopravnej nehode autobusu a o opatreniach polície k zvýšenej nehodovosti.

Dopravná nehoda autobusu so študentami sa stala v piatok popoludní. Zomreli pri nej štyri študentky športového gymnázia v Trnave. Autobus so študentmi trnavského gymnázia havaroval pred Piešťanmi na 73. kilometri diaľnice D1 v smere do Bratislavy. VIAC TU. 

Vodiča zadržali

Polícia okamžite zadržala päťdesiatsedemročného vodiča, ktorého následne obvinila zo zločinu všeobecného ohrozenia. Na miesto dopravnej nehody polícia prizvala znalca z odboru dopravy, ktorý bude vykonávať znalecké skúmanie na stanovenie okolností a príčin nehody. Súčasne polícia zabezpečuje ďalšie dôkazy a vypočúva svedkov.

"Chceme, aby polícia dokázala tento prípad čo najrýchlejšie vyšetriť, aby sme poznali možné príčiny tejto nehody pre nejaké preventívne opatrenia," povedal minister vnútra Robert Kaliňák. VIAC TU. 

Stíhaný na slobode

V nedeľu vodiča nakoniec polícia prepustila a je stíhaný na slobode. V cele predbežné zaistenia strávil štyridsaťpäť hodín na krajskom riaditeľstve v Trnave. Podľa našich informácií sa stále viac skloňuje slovo mikrospánok.

Najčítanejšie