Jasno
Bratislava
Nataša
17.1.2022
Vodiča (57) autobusu prepustili, bude stíhaný na slobode
Zdielať na
Krimi

Vodiča (57) autobusu prepustili, bude stíhaný na slobode

BRATISLAVA / Vodič autobusu, ktorý havaroval v piatok na diaľnici D1, je na slobode. Krátko po štrnástej hodine ho prepustili z cely predbežného zaistenia.

Presne 45 hodín strávil vodič autobusu v policajnej cele na krajskom riaditeľstve v Trnave. Bol sám so svojimi myšlienkami. Na prekvapenie mnohých, bez pomoci psychológa.

"Vodič je pod 24 hodinovým policajným dohľadom a policajti sú pripravení mužovi kedykoľvek poskytnúť pomoc aj v súčinnosti so psychológom," informuje hovorkyňa policajného zboru Mária Linkešová.

Mikrospánok

V rukách držal osobné veci, išiel pomaly a opatrne nastúpil do auta. Už na prvý pohľad vyzeral zlomený. Psychicky to nesie ťažko. Za to, že išiel po svojich vďačí tomu, že bol pripútaný.  Otázne je, či nebol jediný.

Vyzdvihnúť ho prišla manželka. Polícia ho nielenže obvinila, ale vyšetrovateľ spracoval aj návrh na väzbu. Jeho ďalší osud tak mala v rukách prokuratúra. Tá sa pod to nepodpísala, podľa našich informácií nebol dôvod na väzbu, a tak bude vodič stíhaný na slobode.

Podľa nášho zdroja sa stále častejšie vo vyšetrovaní skloňuje slovo mikrospánok. Oficiálne však bude informovať trnavská polícia v pondelok.

Hrozba samovraždy

Šíria sa ale informácie, že vodič nie je na tom psychicky dobre a je u neho hrozba samovraždy. To je ale podľa expertky možné riešiť len ambulante. Psychiatrička však tvrdí, že riziko je veľké. Podobne podľa nej reaguje až 90 percent ľudí v takejto situácii.

"Môže nastúpiť aj taký pocit, že ja sa musím zabiť, aby som takýmto spôsobom tú svoju vinu odčinil," hovorí psychiatrička Danica Caisová. Okrem toho, podľa psychiatričky, pre vodiča sú dôsledky tragédie silným bremenom, ktorého sa už nikdy nezbaví.

Depresie

"Takíto ľudia nesú so sebou pocit viny, pocit zúfalstva a veľmi často sa stáva, že ochorejú na depresiu," dodáva Caisová. Pritom podľa našich informácií ide práve o jedného z najlepších vodičov prepravnej spoločnosti MH Trans, ktorá cestovke Hell Tour dodala autobus. Obe spoločnosti sú ale skúpe na slovo.

Najčítanejšie