Britský súd zveril slovenských chlapcov (2,4) homosexuálom

Britský súd zveril slovenských chlapcov (2,4) homosexuálom

BRATISLAVA/LONDÝN / Britský súd dal na adopciu homosexuálnemu páru. Také niečo je u nás neprípustné a aj preto sa rodičia odvolali. No bohužiaľ márne. Rodina Sakajtových sa pritom s britskou sociálkou ešte súdi o svoje ďalšie dve deti

Dvoch slovenských rómskych chlapcov bude vychovávať britský homosexuálny pár. Dvojročného a štvorročného chlapca rodičom odobrali pár dní predtým, ako sa na Slovensku rozpútala kauza nútených adopcií.

Iba mama a otec

O tom, že si ich adoptovali homosexuáli informovala britská BBC. Rodičia sa z toho nevedia spamätať. "To čo z nich vyrastie? Sociálky chcú vychovávať homosexuálov? To komu bude hovoriť mama?" pýta sa rozhorčená matka.

"Iba otec a matka existuje. Preto si myslím, že sa s tým môže niečo urobiť, keď sa rozhýbe európsky súd," tvrdí otec chlapcov. Na ten sa už manželia obrátili niekoľko krát. Neúspešne.

V Británii bežné

To, čo je u nás neprípustné, je v Británii bežné. "Pokiaľ už je zavedené takéto registrované partnerstvo, tak neumožnenie adopcie homosexuálnemu páru by bolo považované za diskrimináciu zo strany európskeho súdu," uviedla zástupkyňa Slovenska na Európskom súde pre ľudské práva Marica Pirošíková.

Morálnou podporou je pre rodinu aj občianske združenie Deti patria rodičom. Tvrdí, že to, čo sa deje na súdoch je zverstvo. "Anglická sociálka ich berie ako špinavé smradľavé prasatá z východu," myslí si Lucie Boddington z Občianskeho združenia Deti patria rodičom.

To, že deti skončili v náručí homosexuálov, rodičov podľa Lucie Buddington zničilo. "Sú to praktizujúci katolíci, je to proti ich viere. Tie deti boli pokrstené, takže sú katolíci tiež," dodala Buddington.

Pripravený detský domov

"Náš zákon o rodine hovorí jasne. Manželstvo je zväzok muža a ženy," uviedla riaditeľka Centra pre medzinárodnú ochranu detí a mládeže Andrea Cisárová.

Napriek tomu je slovenské centrum na ochranu detí v tomto prípade bezmocné. Niekoľkokrát im britský súd zamietol žiadosť o intervenciu. "Bol pripravený detský domov, kde by deti mohli vyrastať," dodáva Cisárová.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:10 Súdna sieň
05:50 Kixšou
05:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:25 Nákupné maniačky
06:10 Policajti v akcii
07:45 Prvé oddelenie II.
06:00 Bob staviteľ XV. - XVIII.
06:10 Rev a motoroví miláčikovia I.
06:35 Tashiho svet
05:15 Paříž počká
06:55 Lovci dinosaurů
08:50 Tunel