Oldrich
3.12.2022
SNS musíte mať v srdci, papier nestačí, tvrdí Slota
Zdielať na

SNS musíte mať v srdci, papier nestačí, tvrdí Slota

BRATISLAVA / Ján Slota tvrdí, že bol, je a zostane členom Slovenskej národnej strany (SNS), pretože nedokáže robiť inak, ako cíti. Vyhlásil to v stanovisku pre podľa neho zmanipulované Predsedníctvo SNS, ktoré ho 24. apríla zo strany vyhodilo po tom, ako proti Slotovi viedli disciplinárne konanie za nehospodárne nakladanie s majetkom strany a tým ohrozenie jej existencie.

SNS musí byť v srdci, papier nestačí

"Papier z človeka – člena SNS nerobí. SNS musí byť v srdci, SNS musí človek cítiť a odkazy našich národných dejateľov a zakladateľov musia členovia šíriť ďalej," uviedol Slota. Zároveň vyhlásil, že sa nechce stať predsedom národniarov. "Ale budem sa snažiť, aby delegáti nového snemu (ak ešte nejaký bude) opravili omyl pri voľbe predsedu, ktorý sa stal, žiaľ, za mojej výraznej podpory," dodal Slota.

Slota v stanovisku vysvetľuje, prečo sa nezúčastnil na rokovaní Predsedníctva Slovenskej národnej strany, ktoré sa zaoberalo podľa neho vykonštruovanými obvineniami na jeho osobu. "Poslanie Slovenskej národnej strany, jej myšlienky, preambula jej stanov a ideály, ktoré vznikli pred viac ako 140 rokmi sú mi posvätnejšie a pre mňa nemenné, a preto nebudem sedieť za jedným stolom s človekom, ktorý systematicky pracuje na rozbití tejto strany a na jej smerovaní, ktoré vedie do čiernej diery zabudnutia. Každý súdny človek, nehovoriac o členoch SNS, musí vidieť, že scenár, ktorý dostal terajší predseda na riadenie strany, vedie k rozpadu Slovenskej národnej strany a jej zániku," uviedol bývalý predseda SNS.

Všetky kroky, ktoré sa dejú, smerujú podľa Slotu k tomu, čo podľa neho povedal Danko, teda že "SNS sa stane modernou, liberálnou stranou“. "Slovenská národná strana bola, je, a prisahám, že bude stranou konzervatívnou, presadzujúcou národný, kresťanský a sociálny princíp a pánovi Dankovi nepomôže ani 10 vykonštruovaných káuz proti mne," tvrdí Slota.

Dankovi sa SNS nepodarí rozložiť

Na týchto zásadách sa podľa jeho slov nič nezmení. "Verejne prehlasujem, že pánovi Dankovi sa nepodarí SNS rozložiť, spochybniť myslenie členov krásnymi ale hlúpymi rečami, a doviesť stranu do záhuby a zabudnutia. Je pravdou, že pred snemom prisahal, že Slovenská národná strana pod jeho vedením nadviaže na to, čo SNS presadzovala, a aj preto som za predsedu navrhol a podporil práve jeho. Dnes už viem, že keď chce človek naplniť scenár niekoho iného, je ochotný prisľúbiť čokoľvek, aby získal post, z ktorého môže realizovať špinavosti a podrazy prospešné pre jeho chlebodarcu," uviedol Slota.

SNS majetok nikdy nemala

K nakladaniu s majetkom a jeho údajnej sprenevere sa Slota vyjadrovať nebude, lebo SNS podľa neho nikdy majetok nemala. "Dvakrát som sa stal predsedom SNS a nikdy v pokladni nebola ani koruna. Ja som však nevyplakával a neobviňoval nikoho, ale vždy som sa snažil, aby SNS žila, rozvíjala sa a hlavne napĺňala to, čo si predsavzala. Ja, ale aj ľudia presvedčení o myšlienke Slovenskej národnej strany vždy dokázali pomôcť a pomohli, pretože verili v to, čo som sa snažil budovať," vyhlásil Slota.

Slota tvrdí, že chcel a stále chce podporiť SNS aj finančne a pomáhať v rámci možností. "Ale to musím mať istotu, že na jej čele je človek, ktorý s ňou cíti a je s jej ideálmi stotožnený. Konanie pána Danka ma o tom nepresvedčilo a už ani nepresvedčí a preto nebudem rešpektovať rozhodnutie tohto tribunálu, ktorý ma potrebuje znevážiť, zdiskreditovať a odstrániť, aby mohol ideály, myšlienky a nakoniec aj štátnosť SR na prospech euro-unionistickej hlúposti zlikvidovať," uzavrel Slota.

Súčasný predseda SNS Andrej Danko nechcel slová Jána Slotu komentovať. "K vyjadreniam Jána Slotu sa už nikdy v živote nebudem vyjadrovať," povedal Danko.

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

Ján_Slota_Slovenská_národná_strana

Súvisiace články

Najčítanejšie