Zatiahnuté, dažďové prehánky
Bratislava
Juraj
24.4.2024
Prvý potvrdený kandidát. Andrej Kiska chce byť prezidentom!
Zdielať na

Prvý potvrdený kandidát. Andrej Kiska chce byť prezidentom!

BRATISLAVA / Andrej Kiska dnes ako prvý naplno vykročil do boja o prezidentské kreslo. Zakladateľ charitatívnej organizácie Dobrý anjel a otec štyroch detí sa chce o dôveru ľudí uchádzať ako nezávislý a nestranícky kandidát. Kampaň si bude platiť z vlastných peňazí a trúfa si poraziť Roberta Fica.

Ficovi je to jedno

Premiér Robert Fico bol vždy toho názoru, že keď niekto kandiduje za prezidenta, tak to robí preto, aby bol zvolený a nie preto, aby niekoho porazil. Predseda vlády tak reagoval na vyhlásenia kandidáta na post hlavy štátu Andreja Kisku, ktorý vyhlásil, že chce v budúcoročných prezidentských voľbách Fica poraziť.

"Mne je to v podstate úplne jedno, či pán Kiska kandiduje alebo nekandiduje, každý má právo kandidovať na prezidenta, ale ešte ani nezačal a už povedal, proti komu je. Neviem, či je to celkom správne. Je tu vôbec niekto, kto ma nechce poraziť? Na čo to takto staviame, na čo je to dobré?" reagoval dnes premiér. Kiska by mal podľa Fica ukázať verejnosti, že chce byť dobrý prezident a že má nejaký program. "Nemôže mať program poraziť Fica. Čo je to za program? Budeme mať bilbordy na Slovenku, že volám sa Kiska a chcem poraziť Fica?" pýtal sa predseda vlády. Každého kandidáta na post prezidenta preto vyzval, nech mu dá svätý pokoj.

Premiér nechce byť prezidentom

Fico zároveň opäť odmietol úvahy o tom, že by sa on sám chcel stať hlavou štátu. "Máte pocit, že v tomto okamihu nemám čo robiť? Máme toľko povinností a starostí, ani mi to nepríde na rozum, že čo bude niekedy v apríli v roku 2014," poznamenal premiér. Vláda teraz podľa jeho slov musí súperiť s nezamestnanosťou a slabým hospodárskym rastom. "Pretože keď si uvedomím večer, keď prídem domov, čo všetko sme absolvovali alebo čo nás čaká, tak toto je téma, ktorá v Smere nerezonuje, nepovažujem ju za podstatnú," ukončil Fico.

Poďme zmeniť Slovensko

Podnikateľ a zakladateľ charitatívnej organizácie Dobrý anjel Andrej Kiska dnes vyhlásil, že chce v budúcoročných prezidentských voľbách poraziť súčasného premiér Roberta Fica. Verí totiž, že Fico, ktorý zatiaľ kandidatúru neohlásil, sa o prezidentské kreslo bude uchádzať. "Som presvedčený, že pôjde kandidovať. Vládnucej strane sa nedarí, preferencie im padajú," vyhlásil Kiska. "Viem, že ma čaká dlhý a ťažký boj, dlhá a ťažká cesta. Na konci tejto cesty chcem poraziť Roberta Fica," dodal. Kandidát na post prezidenta dnes predstavil východiská svojho volebného programu pod heslom "poďme zmeniť Slovensko".

    

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

        

SITA

Súvisiace články

Najčítanejšie správy