Polojasno
19°
Bratislava
Bernard
20.5.2024
Hlas odmieta špekulácie o výmene rezortov. Meniť sa bude len jedno meno
Zdielať na

Hlas odmieta špekulácie o výmene rezortov. Meniť sa bude len jedno meno

Zdroj: TASR

Google News Button Sledovať správy

BRATISLAVA / Strana Hlas-SD oznámila, že vládna koalícia nerokuje o otázkach výmeny rezortov v rámci koaličných strán. Jedinou personálnou otázkou, ktorou sa koalícia zaoberá, je obsadenie postu predsedu Národnej rady (NR) SR, ktorú zastupoval Peter Pellegrini.

​Strana odmieta medializované špekulácie o možných výmenách rezortov. "Strana Hlas-SD dôrazne odmieta medializované špekulácie o možných výmenách rezortov v rámci vládnej koalície. Tieto otázky neboli a nie sú predmetom koaličných rokovaní," uviedla hovorkyňa strany Karolína Ducká. Zodpovednosť vládnych strán za jednotlivé ministerstvá ostáva podľa Hlasu-SD zachovaná na základe platnej koaličnej zmluvy.

Diskutuje sa o dvoch menách

Zástupcovia koaličných strán riešili koordináciu postupu koaličných strán počas najbližšej schôdze NR SR. "Koaličné strany sa dohodli na všetkom," uviedli v stredu z Úradu vlády SR. Nomináciu na nového šéfa parlamentu hľadá koalícia po tom, ako sa jej doterajší predseda Peter Pellegrini vyhral prezidentské voľby. Podľa jeho slov má byť novým predsedom NR SR minister investícií Richard Raši alebo ministerka hospodárstva Denisa Saková (obaja Hlas-SD).

​Premiér Robert Fico (Smer-SD) po prezidentských voľbách cez víkend uviedol, že po zvolení Pellegriniho za prezidenta musí vládna koalícia v krátkom čase okrem svojich záväzkov vyriešiť aj praktické otázky. Šéf SNS Andrej Danko v pondelok 8. apríla informoval, že jeho strana je pripravená rokovať o podmienkach fungovania koalície do budúcna, pretože sa zásadne mení politická mapa.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy