Polojasno
19°
Bratislava
Bernard
20.5.2024
Peter Žiga prevzal zápisnicu o výsledku prezidentských volieb
Zdielať na

Peter Žiga prevzal zápisnicu o výsledku prezidentských volieb

Google News Button Sledovať správy

BRATISLAVA / Podpredseda Národnej rady (NR) SR Peter Žiga (Hlas-SD) prevzal zápisnicu o výsledku prezidentských volieb. V utorok 9. apríla mu ju odovzdal predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduard Burda. Žiga je aktuálne poverený výkonom právomocí predsedu NR SR, keďže Petrovi Pellegrinimu zvolením za hlavu štátu zanikol mandát.

"Ďakujem všetkým občanom, ktorí využili toto demokratické právo zúčastniť sa na voľbách, pretože tým dali najavo záujem o budúcnosť Slovenska a o veci verejné," skonštatoval Žiga a ocenil vysokú volebnú účasť. Apeloval pritom aj na rešpektovanie výsledku volieb.

Okrem toho sa podpredseda NR SR poďakoval štátnej komisii za jej prácu, ale aj členom volebných komisií, poriadkových síl, obciam a mestám i všetkým, ktorí zabezpečovali pokojný priebeh volieb.

Víťazom druhého kola prezidentských volieb sa stal Pellegrini s celkovým ziskom 53,12 % hlasov. Ivan Korčok získal 46,87 % hlasov. Volebná účasť dosiahla 61,14 %, na druhom kole prezidentských volieb sa zúčastnilo 2 671 279 voličov.

Celú tlačovú besedu odovzdávania zápisnice si môžete pozrieť tu: 

Súvisiace články

Najčítanejšie správy