Zatiahnuté
Bratislava
Etela
22.2.2024
Prezidentka Zuzana Čaputová bola pozitívne testovaná na COVID-19
Zdielať na

Prezidentka Zuzana Čaputová bola pozitívne testovaná na COVID-19

Zdroj: TASR

Google News Button Sledovať správy

BRATISLAVA / Prezidentka Zuzana Čaputová mala v nedeľu 4. februára pozitívny test na COVID-19. Zrušila tak program posledného dňa pracovnej cesty v USA. Informoval o tom jej hovorca Martin Strižinec.

Podľa plánov jej pracovnej cesty mala na univerzite v Pittsburghu dohodnuté stretnutie s krajanskou komunitou. Pôvodne sa mala taktiež stretnúť s predstaviteľmi fraternalistických združení, ktoré podporujú Program slovakistických štúdii na univerzite.

Okrem toho mala maliarovi, grafikovi a vedúcej osobnosti amerického hnutia pop-art Andymu Warholovi udeliť - in memoriam - štátne vyznamenanie Rad Bieleho dvojkríža II. triedy za mimoriadne šírenie dobrého mena SR v zahraničí. "Vyznamenanie, ktoré mal prevziať počas slávnostnej ceremónie v Múzeu Andyho Warhola jeho synovec Donald Warhola, odovzdá v zastúpení prezidentky veľvyslanec SR v USA Radovan Javorčík v náhradnom termíne," priblížil hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

"Vzhľadom na zdravotný stav prezidentka zároveň ruší aj svoj pracovný program po návrate na Slovensko na najbližšie dni," dodal Strižinec. Slovenská hlava štátu vycestovala na štátnu návštevu do Kanady v pondelok 29. januára. Navštívila Ottawu a Toronto. Potom sa presunula na pracovnú cestu USA, konkrétne do San Francisca a Pittsburghu. Na Slovensko sa vráti v pondelok 5. februára, ako sa pôvodne plánovalo.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy