Záborská sa dozvie, či parlament schváli jej zákon o pomoci tehotným ženám

11.11.2021 13:20 Noviny.sk Politika

Záborská sa dozvie, či parlament schváli jej zákon o pomoci tehotným ženám

BRATISLAVA / Poslanci vo štvrtok, 11. novembra, rozhodnú, či sa budú v zrýchlenom režime zaoberať vládnym návrhom zákona o protipandemických opatreniach v súvislosti s ochorením COVID-19. Následne by mali o zákone rokovať v prvom čítaní a pravdepodobne v piatok, 12. novembra, zákon definitívne schvália.

"V pondelok môže teoreticky zasadnúť vláda a na základe odporúčania ministra zdravotníctva určiť podmienky, na základe ktorých sa stanovia podmienky pre vstup na pracovisko a bude sa musieť nimi riadiť či už zamestnávateľ alebo zamestnanec,“ povedala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Poslanci budú vo štvrtok podvečer hlasovať aj o návrhu zákona o pomoci tehotným ženám, ktorý predložila poslankyňa Anna Záborská (klub OĽaNO).

Prijatie zákona je neisté

Rozdeľuje konzervatívnu a liberálnu časť vládnej koalície. Kým jedna tvrdí, že zákon má sociálnymi opatreniami pomôcť tehotným ženám, aby interrupciu nepodstúpili, druhá časť oponuje, že sťažuje prístup k umelému prerušeniu tehotenstva. K zákonu podala päť pozmeňujúcich návrhov aj samotná predkladateľka Záborská. Ďalších dvanásť návrhov je z dielne predsedníčky zdravotníckeho výboru parlamentu Jany Bittó Cigánikovej (SaS).

Parlament by mal tiež rozhodnúť v prvom čítaní o vládnom návrhu zákona o kategorizácii ústavnej zdravotnej starostlivosti, ktorý prináša reformu nemocníc. K zákonu má výhrady koaličné hnutie Sme rodina.

Zdroj: noviny.sk/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:55 Noviny TV JOJ
06:35 Krimi
07:10 Noviny TV JOJ
05:25 Kixšou
05:35 Nové bývanie
06:35 Kutyil s.r.o. II.
05:05 Top Star
05:15 Súdna sieň
06:05 Extrémne prípady
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:00 Já, knedlíček
07:55 Dovolená s cizincem
09:30 Příběh mořské panny