Okrem Kotlebu sú pozitívni ďalší štyria poslanci, traja z ĽSNS jeden z OĽaNO

23.10.2020 19:30 Noviny.sk Politika

Okrem Kotlebu sú pozitívni ďalší štyria poslanci, traja z ĽSNS jeden z OĽaNO

BRATISLAVA / Predseda parlamentu potvrdil, že po Marianovi Kotlebovi sú pozitívni aj ďalší traja poslanci. Podľa informácií TV JOJ ide o dvoch poslancov ĽSNS a jedného poslanca OĽaNO. Popoludní uviedla agentúra SITA, ýe pozitívnym z ĽSNS je Martin Beluský, ktorý to agentúre sám potvrdil.

Pozitívny test na ochorenie Covid-19 mal aj poslanec Milan Potocký (OĽaNO). Oznámil to vo svojom profile sociálnej sieti. "Žiaľ, môj výsledok bol pozitívny, a preto najbližších desať dní zostávam v karanténe. Nakazil som sa aj napriek tomu, že som si dával pozor. Buďte preto, prosím vás, maximálne opatrní a zodpovední,“ napísal Potocký.

Agentúra SITA uviedla, že pozitívny výsledok majú aj poslanci poslanci Magdaléna Sulanová a Andrej Medvecký (obaja ĽSNS).

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) prerušil 16. schôdzu národnej rady do utorka 27. októbra do 9:00.

Poslanci sa zhromažďovali vo vestibule nemocnice sv. Michala v Bratislave. Podľa Jany Cigánikovej testovanie a rozostupy takto vyzerať nemá. 

​Otestovať sa prišli aj poslanci ĽSNS, vrátane Milana Mazureka. Otestovať sa prišiel aj Milan Mazurek (ĽSNS), ktorý koronavírus spolu so svojimi straníckymi kolegami dlhodobo odmietajú a tvrdia, že neexistuje.

​Keďže poslancov bolo na jednom mieste veľa, neskôr ich rozdelili na dve skupiny. Jedna z nich čakala na testy vonku. 

Jednou z prvých, ktorá prišla do nemocnice, je poslankyňa Jarmila Halgašová. Poslanci ĽSNS prišli v aute a zaparkovali v podzemnej garáži. 

Poslanci postupne chodia do vestibulu nemocnice, kde vypĺňajú formuláre a čakajú na testy. 

Marian Kotleba vo štvrtok večer informoval o tom, že mal pozitívny test na koronavírus. Boris Kollár ešte vo večerných hodinách informoval na úrade vlády, že sa pôjdu poslanci testovať. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:35 Súdna sieň
10:15 Súdna sieň
11:00 Policajti v akcii
09:25 C.S.I.: Kriminálka Miami IX.
10:45 Poklady z blšáku X.
11:30 Prestreté
09:05 Divoké kone II.
10:30 Prestreté
11:50 Nákupné maniačky
09:45 Sníček a Dúhalka
10:00 Rev a motoroví miláčikovia I.
10:25 Požiarnik Sam VIII.
08:35 Helena
10:40 Balón
12:55 Popelky