Čaputová úraduje vo veľkom. Na koberček si pozvala ministra obrany

Čaputová úraduje vo veľkom. Na koberček si pozvala ministra obrany

BRATISLAVA / Prezidentka Zuzana Čaputová úraduje vo veľkom. Po šéfovi diplomacie Miroslavovi Lajčákovi si v utorok na koberec predvolala ďalšieho ministra. Tentoraz sa návšteva niesla v armádnom duchu. Prezidentka pri tejto príležitosti ocenila laureátov ceny Vojenský čin roka.

Druhá ministerská návšteva na červenom koberci u prezidentky Čaputovej. Tentoraz si pozvala Petra Gajdoša. Šéfa rezortu obrany, ktorému nepriamo, ale predsa šéfuje.

​Prezidentka Zuzana Čaputová sa postupne stretáva hlavami jednotlivých rezortov. V prípade Ministerstva obrany pritom ide z jej pohľadu o jedno z najdôležitejších rezortov. Keďže je sama najvyšším veliteľom Ozbrojených síl. "Určite plánujem byť v živom a častom kontakte s touto zložkou výkonnej moci, pretože to považujem za dôležité nemať to iba ako pohľad z paláca, ale aj pohľad z terénu," vyjadrila sa.

V porovnaní s predchodcami má však Zuzana Čaputová miernu nevýhodu. Základnú vojenskú službu ako žena nikdy neabsolvovala. Ani napriek tomu vojenský kurz prežitia v rezorte obrany pre ňu chystať odmietli.

Čaputová s Gajdošom si dohodli pravidelné obranné stretnutia. Rozoberať na nich budú najmä rezortné témy. Ako napríklad zamietnutú dotáciu na opravu letísk či miliardové nákupy napríklad stíhačiek, či obrnených áut typu 4x4 a 8x8. "Samozrejme, že registrujem otázniky nad týmito nákupmi. A aj sme o tom na tom osobnom stretnutí hovorili. O tých nárokoch na transparentnosť a dôveryhodnosť pri tom obstarávaní," dodala Čaputová. 

"Pokiaľ budú nejaké nové projekty a bude požiadavka z kancelárie pána prezidenta, som pripravený kedykoľvek v rámci 24 hodín denne a 7 dní v týždni informovať pani prezidentku," potvrdil minister obrany Peter Gajdoš. 

Prezidentka zatiaľ rezort obrany osobne nenavštívila, plánuje to urobiť v dohľadnej dobe. Do paláca si však spolu s vedením armády pozvala najlepších vojakov. Laureátov ocenenia Vojenský čin roka za minulý rok.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
12:50 Doktori II.
11:15 MacGyver
12:40 Fórky, vtipky XXVII.
13:10 Simpsonovci XXV.
12:00 Slnečno, sem-tam vraždy I.
13:00 Skorumpovaní poliši I.
13:55 Skorumpovaní poliši II.
12:10 Príšerky zo skúmavky
12:30 Albert pozná prírodu najlepšie
12:55 Agi Bagi III.
10:45 Žena z mých snů
12:30 Grace, kněžna monacká
14:25 Robin Hood