Jasno
Bratislava
Benjamín
31.3.2023
Nejasná budúcnosť Mostu-Híd? Béla Bugár priznal, že ponúkol svoju funkciu
Zdielať na

Nejasná budúcnosť Mostu-Híd? Béla Bugár priznal, že ponúkol svoju funkciu

BRATISLAVA / Béla Bugár po neúspešných voľbách ponúkol strane svoju funkciu. Predsedníctvo ju ale odmietlo a výsledkom bolo rozhodnutie, že do roku 2020 bude viesť stranu. Intenzívne ale debatujú ako ďalej, tak, aby do budúcna strana nezostala mimo parlamentu.

Predsedníctvo strany ponuku Bugára odmietlo, republiková rada prijala uznesenie, že Bugár povedie stranu aj do volieb v roku 2020. V rozhovore pre TV JOJ uviedol, že budú rokovať orgány strany a hľadá sa kompromis. Ten by mal podľa neho prospieť budúcnosti strany. "Sú rôzne rokovania. Na budúci týždeň bude republiková rada. Tie informácie by som vám mohol teraz povedať, ale ako som už povedal, nebudem odkazovať cez médiá," uviedol Bugár.

"Samozrejme je veľa možností, poprípade aj personálne. Len viete, musíte aj to vedieť, že ak aj ja poviem, že dobre, ponúkam svoje miesto, musia s tým aj oni súhlasiť predsedníctvo aj republiková rada. Musia vedieť, čo to potom obnáša. Hľadáme možnosti, ako aktivizovať našich členov," dodal Bugár.  

Ja už som ponúkol svoju funkciu, odmietlo ju predsedníctvo. Na otázku, či bude Most-Híd Mostom Híd aj bez Bélu Bugára, odpovedal: "Nešpekulujte."

Niektorí poslanci ale tvrdia, že Most-Híd bez Bugára nebude Most-Híd. "Strana nemá šancu bez Bélu Bugára. Vyhráme voľby, a ak nevyhráme, tak budeme v parlamente a ideme ďalej," povedal člen strany Elemér Jakab.

Vyzerá to ale tak, že Most-Híd môže prísť o ďalšieho poslanca, Katarína Cséfalvayová vo štvrtok povedala, že bude sledovať, ako sa bude strana v kľúčových otázkach správať. Podľa nej sa mnohé ukáže na júnovej schôdzi. 

Bugár pripustil rokovania o prípadnej spolupráci aj s SMK. Tú im vraj Most ponúkol aj pred eurovoľbami, strana vraj nereagovala. A tak je podľa Bélu Bugára lopta na ich strane ihriska. "Ku koncu júna má aj strana Most-Híd, aj SMK zasadnutie svojej republikovej rady. Obe strany sa budú zaoberať aj touto otázkou. Dovtedy sa k možnej spolupráci nevieme vyjadriť," uvádza SMK vo svojom stanovisku. 

Súvisiace články

Najčítanejšie správy