Danko avizoval pozvanie Viačeslava Volodina. Lajčák namieta jeho menom na sankčnom zozname

Danko avizoval pozvanie Viačeslava Volodina. Lajčák namieta jeho menom na sankčnom zozname

BRATISLAVA / Spoločné fotky predsedu slovenského parlamentu Andreja Danka so šéfom ruskej dumy Viačeslavom Volodinom boli len predzvesťou jeho pozvania na Slovensko. Predseda SNS to ohlasoval aj tesne po návrate z Moskvy, kde ho práve Volodin predstavil prezidentovi Putinovi.

Danko sa tým, že by chcel svojho ruského priateľa pozvať na Slovensko netajil ani po návrate z Moskvy. Predseda parlamentu hovoril o pozvaní ako o takmer hotovej veci. Napriek tomu, že šéf ruskej dumy je už niekoľko rokov na sankčnom zozname v rámci krajín Európskej únie. 

Na túto tému už Danko pravdepodobne hovoril s ministrom zahraničia Miroslavom Lajčákom. Ten mu vysvetlil, že pozvať človeka zo sankčného zoznamu na Slovensku nie je vôbec jednoduché. Je totiž potrebné vybaviť si na to výnimku, podobne ako to skúšali susedia v Rakúsku.

"Minister Miroslav Lajčák vysvetlil predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi, že pozvanie predsedu Štátnej dumy Ruskej federácie Vjačeslava Volodina by bolo v rozpore so súčasnými pravidlami EÚ. Výnimka, o ktorej hovorí pán predseda NR SR Danko by musela obsiahnuť účasť ruského predstaviteľa na takom podujatí, ktoré bude okrem iného podporovať ciele teritoriálnej integrity Ukrajiny," uviedol predseda tlačového výboru ministerstva zdravotníctva Juraj Tomaga. Táto téma údajne na teraz ostala uzatvorená. Ambíciou Andreja Danka ale ostáva usporiadanie veľkého euro-ázijského samitu.

Danko si za svoje časté návštevy vyslúžil kritiku nielen z radov opozície, ale už aj niektorí koaliční poslanci pritvrdzujú v slovách. Prišiel s nimi Béla Bugár.

​Čo prezradil Andrej Danko o návšteve v Rusku?

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

07:25 Noviny TV JOJ
08:15 Labková patrola III.
08:45 SpongeBob v nohaviciach VI.
07:15 Kutyil s.r.o.
08:20 Miláčikovo
09:20 Na chalupe
06:55 Rodinné záležitosti
08:30 Prvé oddelenie
08:55 Prvé oddelenie
07:20 Krtko
07:55 Malí fidlikanti
08:10 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
07:25 Tom Sawyer
09:25 Kincsem
11:35 Já, kocour