Osud Érseka je zatiaľ nejasný, poslanci budú o jeho odvolaní rokovať v piatok

Osud Érseka je zatiaľ nejasný, poslanci budú o jeho odvolaní rokovať v piatok

BRATISLAVA / Národná rada napokon nerokovala o návrhu časti opozície na vyslovenie nedôvery ministrovi dopravy a výstavby Árpádovi Érsekovi. Ani pri treťom pokuse sa v rokovacej sále neprezentoval dostatočný počet poslancov. Predseda parlamentu Andrej Danko vzápätí preložil mimoriadnu 44. schôdzu s týmto bodom na piatok ráno.

Na schôdzi chýbali niektorí opoziční poslanci, ktorí odvolanie ministra navrhovali. "Kto to podal, tak má zahlasovať, že je tam. Niekto to podpísali, 30 poslanci to podpísali, takže neviem teraz na čom som. Mňa to trápi, dnes som to mal mať za sebou," povedal minister Érsek.

"Očakávam od tých, ktorí ma chceli odvolať, že budú tu, nech sa zaprezentujú. Ja som bol na to pripravený, zajtra už tá iskra vo mne bude vyschnutá," dodal Érsek.

Opoziční poslanci považujú za najzávažnejší dôvod na vyslovenie nedôvery ministrovi dopravy spôsob riadenia a kontroly výstavby úseku diaľnice D1 Lietavská Lúčka - tunel Višňové - Dubná Skala. Šéf rezortu dopravy je podľa navrhovateľov zodpovedný za stav cestnej a železničnej infraštruktúry, či služieb štátneho železničného dopravcu, ako aj za pasívny prístup k zlepšeniu dopravných služieb.

Návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi dopravy a výstavby podpísalo tridsať poslancov za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) a hnutie Sme rodina, vrátane dvoch nezaradených.

Tunel Višňové stále nie je dostavaný. Pozrite si archívnu reportáž:

Zdroj: noviny.sk/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
09:35 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE
06:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:20 Rýchla rota Chipa a Dala
06:00 Profesionáli
06:55 Panelák
07:40 Panelák
06:15 Timothy ide do školy
06:25 Timothy ide do školy
06:40 Zubor Pompík
05:05 Cvokař
07:00 Jiný svět
08:45 Ztracený ráj