Europoslanci sa stretli so špeciálnym prokurátorom. Pýtali sa na vyšetrovanie vraždy Kuciaka

18.09.2018 15:09 Noviny.sk Politika

Europoslanci sa stretli so špeciálnym prokurátorom. Pýtali sa na vyšetrovanie vraždy Kuciaka

BRATISLAVA / Dvojdňovú návštevu europoslancov ukončia rokovania s premiérom Petrom Pellegrinim, s ministerkou vnútra Sakovou, s ministrom spravodlivosti Gálom, s policajným prezidentom a špeciálnym prokurátorom. Hovorilo sa najmä o vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice.

Europoslanci navštívil Slovensko už po druhýkrát v tomto roku. Dôvodom ich návštevy je monitorovanie bezpečnosti novinárov, korupcie a dodržiavania princípu právneho štátu. Ide o ich druhú misiu v súvislosti s doteraz nevyriešeným prípadom vraždy Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. 

V pondelok sa delegácia stretla aj s prezidentom Andrejom Kiskom. Po rokovaní s nimi vyhlásil, že v krajine ľudia stále nedôverujú. "Od vraždy Jána Kuciaka sa v našej krajine nič zásadné neudialo a nedôvera v štát rastie," vyhlásil.  V utorok sa delegácia europoslancov stretla s premiérom Pelegrínim ale aj ministerkou Sakovou, ministrom Gálom, policajným prezidentom Lučanským a špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom. 

S prokurátorom o prípade Kuciaka a jeho priateľky

"Na stretnutí spoločne s riaditeľmi odboru všeobecnej kriminality, odboru ekonomickej kriminality a dozorujúcim prokurátorom trestnej veci úkladnej vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej zodpovedali v maximálne možnej miere položené otázky europoslancov a poskytli im všetky dostupné informácie, ktoré je možné sprístupniť v aktuálnej fáze prebiehajúceho prípravného konania v súlade s Trestným poriadkom," informovala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

"Mám dojem, že kompetentní veľmi tvrdo pracujú na tom, aby táto vražda bola objasnená. A to je veľmi dôležité, lebo ak by nebola potrestaná, novinári by nemali istotu, že sú v bezpečí," uviedla Sophie in 't Veld, šéfka monitorovacej skupiny. 

Pribudli tu aj nové kauzy - napríklad únos vietnamského občana, kde to vyzerá tak, že v ňom mohol byť zapletený bývalý minister vnútra Robert Kaliňák. Je tu ale aj prípad motorkárskeho gangu Nočných vlkov.

Po Slovensku skupina europoslancov zavíta na podobnú misiu na Maltu, kde bola minulý rok zavraždená reportérka Daphne Caruanová Galiziová.


Pozrite si reportáž o vyjadrení europoslancov k vražde Kuciaka, keď Slovensko navštívili po prvýkrát: 

Zdroj: noviny.sk/čtk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:15 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:40 Simpsonovci XXVI.
18:10 Vianočný Panelák
19:30 ŽREBOVANIE
17:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VI.
18:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VI.
19:00 Súdna sieň
17:45 ZáchranáRik II.
17:55 Ferdo Mravec
18:20 Rapotáčik 2
17:05 Asterix a Vikingové
18:35 Ohnivý armagedon
20:15 Ve jménu krále 3: Síla medailonu