Poslanci sa rozpravy o interrupciách nezúčastnili. Nebudú vraj diskutovať s fašistami

Poslanci sa rozpravy o interrupciách nezúčastnili. Nebudú vraj diskutovať s fašistami

Archívne video
embed kód
BRATISLAVA / Parlamentná schôdza pokračovala aj v utorok. Na rad prišlo hlasovanie o sérii zákonov, ktoré si poslanci, takpovediac, odložili ešte z piatka. V rokovacej sále ale dominovala téma interrupcií, ktorú si napokon poslanci nechali až na jún.

Ani len do druhého čítania sa dnes nedostala celá séria opozičných návrhov. Medzi nimi však bol návrh na ochranu novinárov z dielne Miroslava Beblavého a ten si vyslúžil podporu koaličných poslancov Lucie Žitňanskej a Mareka Maďariča. Do druhého čítania vládni poslanci posunuli návrh poslancov Mostu-Híd o  vlastníctve bytov a nebytových priestorov.

Definuje doteraz nepresne označované priestory a zavádza pojem garážové stojisko. Do fondu opráv by na renováciu terás balkónov a loggií mali rovnako prispievať ich majitelia ako aj tí obyvatelia domu, ktorý ich nevlastnia. V prázdnej sále po hlasovaní ostali kotlebovci s novelou o zákaze interrupcií. A to za výdatného potlesku ľudí na balkóne, vrátane kňaza Mariána Kuffu. Väčšina poslancov sa rozpravy nezúčastnila s argumentom, že o tejto téme nebudú diskutovať s fašistami.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:45 Skryté čísla
01:40 INKOGNITO
03:40 Rodinné záležitosti
22:35 Rallye smrti 2050
00:35 Hviezdna brána III.
01:35 Súboj kúzelníkov I.
22:55 ŽREBOVANIE
23:00 TIPOS INFO
23:05 Tajomstvá a lži I.
22:50 Volám sa Caillou V.
23:15 Fix a Foxi
23:40 Albert spoznáva svet
21:55 Barva pleti
23:55 Alibi na klíč
01:25 Zabít pro pana Perkinse!