Fico po odmlke perlil: Bol tu pokus o prevrat. Drucker si to nemyslí

31.03.2018 17:45 Noviny.sk Politika

Fico po odmlke perlil: Bol tu pokus o prevrat. Drucker si to nemyslí

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Robert Fico si vybral pred médiami pár dní voľna a vrátil sa do poslaneckých lavíc. Mediálne voľno dlho netrvalo a uplynulý týždeň opäť zvolal brífing.

​Fico uviedol, že ostáva predsedom najsilnejšej koaličnej strany a premiéra Pellegriniho bude podporovať. "Opäť tu máme vládu z tých istých troch strán, ktoré boli legitímne zvolené v najbližších voľbách. Posledné udalosti ukázali, že mediálna sloboda nejde ruka v ruke so zodpovednosťou," povedal Robert Fico. Pre udalosti, ktoré zmenili postavy na niektorých najvýznamnejších postoch, vrátane premiérskeho, ale nemal pekného slova. "Bol tu pokus o normálny prevrat, vám sa to slovo asi nepáči," povedal smerom k novinárom.

Tézu o zasahovaní zahraničia, či pôsobení nemenovaných najvyšších ústavných činiteľov, ako Fico naznačil, ale priamo na brífingu nepodporil Béla Bugár. "Ja nebudem vytvárať a podporovať nejaké sprisahanecké teórie," vyjadril sa líder strany Most-Híd. A pochopenie nenašiel Fico ani u nového šéfa rezortu vnútra, Tomáša Druckera: "Nemyslím, že sme v súčasnosti v situácii, kedy by som si myslel, že sme ovládaní nejakou treťou mocou".

"Ak sa tu niekto snaží o štátny prevrat, tak je to Robert Fico. Robert Fico s pokusom o prevrat nenávisti a strachu voči slušným ľudom," uviedli v stanovisku organizátori zhromaždenia Za slušné Slovensko, ktorým reagovali na slová predsedu strany Smer-SD. "Podobné reči Roberta Fica sú len snahou o odvrátenie pozornosti od reálnych problémov, a to je napríklad odvolanie policajného prezidenta Tibora Gašpara, vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a káuz, na ktoré Ján poukázal," stálo ďalej v stanovisku.

​​Z ďalších slov bývalého premiéra sa dalo vyčítať, že nehodlá ostať bokom pri dôležitých rozhodnutiach novej vlády a považuje sa za jej súčasť. "Budem veľmi rád, ak bude mať Peter Pellegrini vo svojej náročnej agende dostatok času, aby sa mohol častejšie s nami stretávať, lebo budeme koordinovať obrovské množstvo rozhodnutí," povedal Fico.

Pozrite si súvisiace reportáže:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 UHORČÍK
21:30 HROBÁRI
22:10 HROBÁRI
20:25 Silnejší
01:00 Voda pre slony
03:10 Profesionáli II.
21:00 Myšlienky vraha II.
22:00 Hawaii 5.0 X.
22:55 Vikingovia V.
21:20 Bob staviteľ XV. - XVIII.
21:35 Krtko
22:05 Kúzlovanie
20:15 Věčně mladá
22:15 Pomsta je sladká
01:40 Strážce spravedlnosti I.