SaS stiahla všetky návrhy zákonov. Predčasné voľby sú na prvom mieste

13.03.2018 14:44 Noviny.sk Politika

SaS stiahla všetky návrhy zákonov. Predčasné voľby sú na prvom mieste

BRATISLAVA / Strana Sloboda a Solidarita zvolala tlačovú konferenciu, na ktorej sa vyjadrili k súčasnej politickej situácii. Podľa nich je nemysliteľné, aby súčasná vláda prijímala ešte akékoľvek legislatívne úpravy. Na predčasné parlamentné voľby sú pripravení čo najskôr.

"Táto vláda nemá dôveru občanov," zopakovali členovia SaS niekoľkokrát na tlačovom brífingu. Koaliční parteri Most-Híd a SNS ale stále nedali konkrétne informácie. "Robert Fico a Smer-SD urobí všetko preto, aby získali čas. To si myslím, že teraz aj robia na všetkých ministerstvách. Získavajú čas, aby sa zbavili všetkých dôkazov," povedala poslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová. 

Hrozby číhajú 

Nebezpečenstvo v takomto prípade vidia aj v prijímaní legislatívnych opatrení. Oni sami svoje návrhy zákonov na schôdze stiahli. "Nie je vhodné, aby sme odvádzali pozornosť verejnosti od základného problému. Vláda nemá legitimitu ani dôveru občanov," uviedla poslankyňa Blahová. Spoločne sa tiež dohodli, že až do pondelka, kedy sa bude hlasovať o odvolaní premiéra Fica, sa nebudú zúčastňovať zasadania v parlamente. 

Nech padnú všetky hlavy

"Odvolávanie premiéra bude historickým míľnikom v dušiach rôznych poslancov. Sú tu ľudia, ktorí chcú byť v budúcnosti ešte v politike a tam podľa mňa vyšlú svoj signál." Ľubomír Galko tiež vyzval na odchod aj policajného prezidenta Tibora Gašpara. "Rezignáciou ministra vnútra ešte nie je všetko v poriadku. V policajných radoch sú stále jeho ľudia," vysvetľuje Galko. Je to podľa neho nutný krok, aby bola vôbec nádej na vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kunírovej. 

Na predčasné voľby sú pripravení v čo najskoršom termíne. Či to bude v lete, alebo na jeseň, uvidia. Či ľudia dôverujú práve opozícii, si myslia, že zistia práve v predčasných parlamentných voľbách.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:50 Dobrodružstvá pána Peabodyho a Shermana
16:30 Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik
19:00 Krimi
16:00 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
16:50 Najkrajšie bývanie II.
17:50 Najkrajšie bývanie II.
16:00 Hooten a Lady: Lovci pokladov
20:10 Myšlienky vraha VII.
21:00 Myšlienky vraha VII.
16:00 Hoota a Snoz
16:30 Príšerky zo skúmavky
16:45 Pat a Mat
15:10 2 Bobule
16:55 LOL
18:40 O myšce a medvědovi