Kotleba vhodil úvodné buly, Pro-hokej sa od toho dištancuje

Kotleba vhodil úvodné buly, Pro-hokej sa od toho dištancuje

BRATISLAVA, DETVA / Veľkú vlnu pobúrenia vyvolal krok vedenia nováčika hokejovej Tipsport ligy 2017/2018 HC 07 Orin Detva, keď na nedeľňajší duel pozvalo šéfa politickej strany Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko Mariána Kotlebu, ktorý vhodil čestné buly stretnutia proti Košiciam. Dnes to odsúdilo vedenie slovenského hokeja, aj niektorí hráči.

Komentátor športového prenosu sa tomuto aktu nijako podrobne nevenoval. To čo sa odohrávalo na ľade si však všimli mnohí. Najmä vedenie slovenského hokeja. Takúto kampaň o kreslo župana okamžite odsúdili.Etické zlyhanie, odsúdenie počínania detvianskeho klubu, či politika do športu nepatrí. Aj to sú frázy najvyšších predstaviteľov slovenského hokeja. Na kameru to však povedať nechceli. Vyjadrili sa iba písomne.

Podľa riaditeľa súťaže Richarda Lintnera týmto konaním došlo k zneužitiu Tipsport ligy na politické účely. "V prvom rade to vnímame ako etické zlyhanie vedenia HC 07 Detva. Oveľa citlivejšie však vnímame túto skutočnosť aj s ohľadom na blížiace sa voľby do orgánov samospráv, ktoré sa budú konať už o niekoľko týždňov. Je neprípustné, aby bol slovenský šport a hokej zneužívaný na politické ciele. Politika do športu nepatrí. Uvedomujeme si, že narastajúca popularita a výborné marketingové aktivity našej najvyššej hokejovej ligy, ktorá má stále viac a viac fanúšikov, sú silným lákadlom pre politických aktérov na jej zneužitie v ich prospech. Vedenie spoločnosti Pro-Hokej však bude dôsledne apelovať na vedenie jednotlivých klubov, aby rešpektovali interné smernice spoločnosti Pro-Hokej. Spájanie domácej hokejovej súťaže s politikou je v rozpore s týmito internými smernicami spoločnosti Pro-Hokej a závažným priestupkom,“ uvádza sa v tlačovom vyhlásení Richarda Lintnera.

To však prišlo až po inom písomnom stanovisku. Tom, v ktorom sa kajal šéf podpolianskych hokejistov. „Ospravedlňujeme sa všetkým fanúšikom slovenského hokeja a zvlášť našej domácej Tipsport Ligy za neúmyselné spojenie hokeja s politikou. Neuvedomili sme si dôsledky takéhoto konania, ktoré mohlo určitým spôsobom poškodiť pozitívny imidž Tipsport Ligy a dôveru fanúšikov," napísal Róbert Ľupták, prezident HC 07 Detva.

Marián Kotleba mlčí, jeho mediálna pravá ruka, Milan Uhrík, nedvíhal telefón. O tom, že má Kotleba k hokeju napohľad blízko však svedčí zaujímavá dotácia.

Hokejový klub vo Veľkom Krtíši funguje dva roky, stihol už získať dotáciu od BBSK, v pomerne kontroverznej výške, rozvoj hokeja tu potvrdil dobre známou sumou 1488 eur. Kotlebu už pre rozdávanie takýchto súm stíhajú policajti. "Poviem vám pravdu, mňa čiastka nezaujíma, pre mňa sú prioritou tie deti, pomohlo mi to," povedal tréner HC Veľký Krtíš, Igor Talpáš. Kotlebovci prispeli aj na fungovanie detvianskeho hokeja, podľa zverejnených zmlúv sumou 1000 eur.

Detva v nedeľu prehrala doma s Košicami 2:3, v Tipsport lige má na svojom konte len jeden bod a je beznádejne posledná.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
09:35 Súdna sieň
06:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:25 Stratené duše II.
09:20 Stratené duše II.
08:10 Divoké kone
09:45 Divoké kone
10:45 Prvé oddelenie
08:20 Viking Vicky
08:35 Petronela Jabĺčková
08:45 Barbapapa na ceste okolo sveta
07:25 Hvězda na střední
09:05 Život je jízda...
10:50 Zůstaň nablízku