Zatiahnuté
10°
Bratislava
Romana, Roman
23.2.2024
Proces so Zoroslavom Kollárom: Obžalovaní ani prokurátor nemajú záujem na uzavretí dohody o vine a treste
Zdielať na

Proces so Zoroslavom Kollárom: Obžalovaní ani prokurátor nemajú záujem na uzavretí dohody o vine a treste

PEZINOK / Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku sa v utorok 13. februára začalo hlavné pojednávanie s konkurzným právnikom Zoroslavom Kollárom. Obžalobe podanej pre trestné činy zasahovania do nezávislosti súdov a podplácania čelí aj bývalý sudca Richard Molnár a advokát Tomáš Kulák. Obžalovaní a ani prokurátor nemajú záujem na uzavretí dohody o vine a treste.

Všetci obžalovaní vyhlásili, že sú nevinní. Ich obhajcovia argumentovali tým, že obvinenia sú postavené len sa výpovedi spolupracujúcej osoby. Obžalobu považujú za nedôvodnú. Obžalovaný Richard Molnár tvrdí, že v prípravnom konaní boli porušované práva na jeho obhajobu. Vypovedať chce až po výsluchu svedkov Vladimíra Sklenku a Miriam Repákovej.

Aj obžalovaní Zoroslav Kollár a Tomáš Kulák vyhlásili, že chcú vypovedať až po výsluchu Sklenku. Svedok podľa nich v minulosti menil výpovede i v spolupráci s vyšetrovateľmi. Namiesto výsluchov obžalovaných na súde čítali ich výpoveď z prípravného konania.

Sudca prerušil hlavné pojednávanie do 12. marca. Predvolaní budú svedkovia Repáková a Sklenka. Stredajší (14. 2.) termín hlavného pojednávania súd zrušil.

Hlavné pojednávanie bolo ešte v minulom roku odročené z dôvodu práceneschopnosti a ospravedlnení jedného obžalovaného a dvoch obhajcov. Obžaloba sa týka viacerých skutkov.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy